Klavírní duet stoletého pradědečka s tříletou pravnučkou? Nemá chybu!

Hrát bravurně na klavír je obdivuhodné v každém věku. Ale ve sto letech? Hrát bez potíží, a dokonce zpaměti skladbu z mládí? To už dovede málokdo a jistě si zaslouží obrovský potlesk, protože už jen dožít se takového věku ve famózní kondici je naprosto úžasné. Harold Chilton ale ví, jak zvládnout akordy i svou neposednou tříletou pravnučku, která mu v hudbě zdatně sekunduje. Posuďte sami, zda jim melodie dobře ladí!

Hudba je jeho život

Pro Harolda Chiltona je hudba vším. V mládí se naučil hrát na harmoniku a ukulele, později přidal akordeon, kytaru a klavír. Po dosažení dospělosti ale narukoval do armády a vzhledem k jeho hudebnímu talentu se dostal v americké námořní pěchotě k Marine Band. Prošel si druhou světovou válkou a v době působení v armádní kapele přidal ještě lesní roh. Rodák z Arkansasu je jedním z mála žijících veteránů druhé světové války, nadto je stále fit a rozdává úsměvy do celého světa svými nahrávkami i videi.

https://www.instagram.com/reel/CnK5iCRB3fZ/?utm_source=ig_web_copy_link

Čtěte také: Láska ke zvířatům je někdy silnější než k lidem. Přesvědčit se o tom mohl tento muž, který dostal ultimátum

Hudba prodlužuje věk

Dožít se sta let v takové kondici je naprosto neuvěřitelné. To dosvědčuje sám Chilton, který přičítá svou dlouhověkost množství koníčků, navíc se věnuje hudbě celý život. Právě laskavé tóny jsou prý návodem na dlouhý a zdravý život. Sám je živoucím příkladem, dodnes nahrává cédéčka se svou hudbou a rozesílá je jako dárky své rodině a přátelům. Pro tentokrát natočila video jeho vnučka Shana Wyban, jejíž malá dcerka pradědečka na piano pravidelně doprovází.

Krásný duet, který pohladí na duši

 V dnešním uspěchaném světě se najde jen málo příležitostí posedět a věnovat se dětem nebo hraní na hudební nástroje. Pradědeček má vždycky čas a neváhá jej trávit s neposednou a živou malou holčičkou. A jak tedy upoutat její pozornost? Rozhodně příjemnou melodií. Vzniklý duet nemá chybu a je pohlazením na duši pro každého, kdo má rád hudbu a bere každý den jako velký dar.

Zdroj: newsitamea.gr