Kluci našli v lese zvláštní válec. K čemu slouží?

Lesy v oblasti Moskvy jsou známé tím, že tu můžete potkat velmi zvláštní a nepředvídatelné věci. Dva mladí kluci se tam vydali, protože chtěli zažít trochu dobrodružství a adrenalinu v krvi. Našli tam obrovský ocelový válec. Na první pohled vypadal jako mimozemská loď. Jak se tam válec objevil, k čemu sloužil nebo kdo ho tam dovezl, není známé. Jak to vypadalo uvnitř?

shutok.ru

Mimozemská loď?

S jistotou můžeme říct, že o nic mimozemského se nejednalo. Na jedné straně byly pancéřové dveře. Vše bylo sice velmi zašlé a staré, ale mladým mužům se nepodařilo je otevřít. Obcházeli válec ze všech stran, když si všimli otevřeného otvoru, kterým se dostali dovnitř. Tam se přesvědčili, že jde o dílo člověka a lidé tuto stavbu také používali, i když to bylo před mnoha lety.

shutok.ru

Zvláštní nález

Uvnitř válce byl nepříjemný zápach, protože se stavba již dlouho nevětrala. Špína a horko byli všude kolem nich. U vchodu je větrací komora se stojanem s jedním filtračním otvorem. K čemu to sloužilo, není nikomu jasné. Otvor byl uzavřený, a proto byl možná ve válci tak hrozný vzduch. Dokonce tam našli i starou pracovní rukavici, takže se v této stavbě zaručeně zdržovali lidé.

shutok.ru
shutok.ru

Kryt nebo přenosný domov?

Vnitřní stěny konstrukce jsou obložené dřevem, ale podlaha je kovová, stejně jako vnější plát válce. Na stropě se táhne malý systém pro sání vzduchu. Dokonce tam jsou vidět také dvě skříňky, které pravděpodobně sloužily jako úložný prostor. Nachází se tam i malé okno, ale po letech v lese bylo velmi špinavé a příliš mnoho světla dovnitř nepouštělo.

shutok.ru

Podle mnoha lidí se jedná o přenosný domov pro vojáky. Snadno by ho mohli naložit do přívěsu vojenského náklaďáku a odvézt na jiné místo. Otázkou zůstává, jestli tam někdy někdo žil, proč tam zůstával a proč se válec nachází zrovna uprostřed ruského lesa u Moskvy. A možná se ani nejedná o přenosnou ubikaci pro vojáky. K čemu myslíte, že tento válec dřív sloužil?