David Hampl
10 listopadu, 2019

Určitě jste se už někdy setkali s příběhem, který ukazoval, jak neuvěřitelně silné pouto může vzniknout mezi zvířetem a člověkem. Zvířata mají schopnost skvěle vycítit naše emoce, ale také i řadu nemocí. Jednou z takových koček je i Siggy, zázračná kočička, která pomohla jednomu malému chlapečkovi.

Strávila s chlapcem celou noc

Jednoho potkalo manžele velké štěstí, narodilo se jim krásné miminko, ze kterého měli obrovskou radost. Jakmile se ovšem vrátili domů, dostali zvláštní pocit, že s jejich novým dítětem není něco v pořádku. Maminka Isaaca vzpomíná na chvíli, kdy se Isaac poprvé setkal s jejich kočkou Siggy. Když se vrátili domů z nemocnice, Siggy spal celou první noc vedle Isaaca. Neustále kmital hlavou a čichal k místu, kde dítěti bilo srdíčko. V žádném případě nechtěl chlapečka opustit. Rodiče se tedy rozhodli vzít chlapce zpět do nemocnice na vyšetření.

Chlapec musí podstoupit velké riziko

Malý Isaac se narodil 2 týdny po stanoveném datu, což mu přineslo vážné zdravotní komplikace. Trpěl vážnou srdeční vadou, o čemž rodiče zatím nevěděli. Lékaři neměli pro rodiče zrovna veselé zprávy. Srdeční vada se zdála být vážnější, než si mysleli. Isaac tak potřeboval podstoupit okamžitou operaci, aby mohl nadále žít. Vzhlede k jeho malému tělíčku se jednalo o velmi velké riziko. A tak ve věku 12 týdnů podstoupil chlapec operaci. Vše naštěstí proběhlo v pořádku a když se vrátil domů, kočka se ho nechtěla pustit.

Siggy jako strážný anděl

Siggy se stal chlapcovým strážným andělem a neustále je s chlapcem. Sedí u jeho postýlky a kontroluje, zda je vše v pořádku. Stará se o něj, jak nejlépe to jde. V současné době je navíc chlapcův stav stabilní a všichni doufají, že se operace nebude muset opakovat. Mezi lidmi se však najdou i takoví, kteří schopnostem koček nevěří. To už je ovšem na každém z nás.

Sdílejte článek