David Hampl
27 září, 2021

Jane Bek věděla, že chce kompletně změnit svůj dosavadní život. Nebavilo jí žít v ruchu města a hluku z aut. Toužila po změně a hledala místo, kam by se usadila na zbytek života. S omezeným rozpočtem a snahou mít dům pro sebe ale neměla moc možností na výběr. Kde najde domov, který by splňoval její tužby o malebné přírodě a čistém vzduchu?

Svůj vysněný dům našla ve Walesu. Za dům jej považovala však jen ona, její přátelé nemohli pochopit, proč ruinu bez zavedené vody a elektřiny za cenu 75 eur vůbec kupuje.

Ruina na zbourání?

Kam jen dala rozum, že chce koupit tu rozpadlou haldu kamení a suti? Janiny přátelé byli zděšení, že o svém novém domově vypráví s takovým nadšením. Dům byl v očích ostatních předurčen ke zbourání, problematické se jevilo zavedení pitné vody i zajištění elektřiny pro chod domácnosti.

O střeše v havarijním stavu ani nemluvě, Jane však věděla, že malebná oblast v horách Walesu je tím pravým místem, kde by chtěla zakotvit. Nemovitost zakoupila a pustila se do rekonstrukce a oprav.

22 let oprav a budování

Dnes je Jane 54 let a před více než dvěma dekádami by nepředpokládala, že tak dlouho rekonstrukce tohoto domu potrvá. Po 22 letech však může říci, že má hotovo a jedná se opravdu o neskutečnou proměnu.

Však také dnes realitní makléři oceňují dům na 590 000 euro (15,4 milionů korun). Nikdo si však nedokáže představit, jaké úsilí musela vynaložit, aby dům dnes takto vypadal. Sama ani neví, kolik peněz investovala, protože opravy stály vše, co doposud vydělala.

Pohodlný domov na stáří

Jane žije ve svém domově šťastně, nejraději má západy slunce při pohledu z terasy. Ráda zajde do lesa nebo k řece a pokoje pronajímá také místním pastevcům. Sama si vydělává ve vlastní šicí dílně, která je oblíbená mezi místními.

A rozhodně si nestěžuje. Ruinu přetvořila v překrásný a moderní domov, který nabízí pro stáří vše, po čem kdy toužila. Žít pohodlně a v dosahu přírody, tak, jak si před více než dvaceti lety vysnila!

Sdílejte článek