Opojná vůně i dechberoucí krása růží se líbí snad úplně všem. Tato hlavní ozdoba okrasné zahrady je sice na každém rohu, můžete jí ale dodat kus originality i vy. Chcete se naučit pěstovat sazenice růží? Poradíme vám, jak snadno a rychle vypěstovat vlastní růže.

Zakoupené sazenice růží

Jestliže jste se rozhodli vybrat si sazenice růží v obchodě, musíte myslet na to, že ne každá sazenice může vyrůst. Místo těšení se na nádherné a voňavé květy vám tak zůstanou jen oči pro pláč. Pokud se chcete takovým problémům vyhnout, je třeba se pustit do pěstování růží osobně. Podívejte se na jednoduchý návod a vypěstujte si vlastní sazenice růží.

Abyste se mohli pustit do pěstování vlastních sazenic růží, budete potřebovat jednu růži v květu. Odstřihněte květ a o kousek zkraťte i stonek. Ještě, než stonek zasadíte do substrátu, je třeba otrhat všechny listy. Aby sazenice vyrostla a dělala vám radost, skvělým tipem je speciální směs, díky které růže dobře zakoření.

Speciální roztok pro růže

Zakořenění jednoho stonku růže je někdy velmi těžká disciplína, s tímto roztokem to zvládnete skvěle. Stačí stonek ještě před zasazením do substrátu na pár hodin namočit do směsi složené z:

  • lžičky medu
  • lžičky dřevěného popelu
  • hrnku destilované vody
  • 2 lžiček výtažku z aloe vera

Péče o sazenice je důležitá

Po vstřebání roztoku do stonku růže můžete sazenici vložit do zeminy. Zvolte dobře propustnou zeminu spojenou s kvalitním hnojivem. Stonek zasaďte a přikryjte sklenicí, nezapomeňte na dostatečnou a pravidelnou vláhu. Pokud bude mít sazenice dostatek vody a kvalitní půdu, brzy vás odmění prvními lístky a časem také nádhernými květy.

Sazenici poté můžete přesadit do vaší okrasné zahrady a těšit se z rozrůstání. Takový postup můžete aplikovat i v případě kupovaných řezaných růží, díky její kráse budete vědět, jaká barva růže vám brzy vykvete i na zahradě.

Sdílejte článek