Krásné orchideje získáte díky snadnému triku. Hodit se vám bude káva

Jestliže máte v bytě orchideje a chcete, aby vám dobře prospívaly a krásně kvetly, je třeba vědět, že vyžadují zvláštní péči a nespokojí se jen tak s něčím. Orchideje jsou totiž exotické květiny, které mají jiné nároky než rostliny, které doma běžně pěstujeme. Poradíme vám snadný trik, díky kterému vám budou tyto nádherné rostliny prospívat.

https://www.babcineprzepisy.pl/

Využijte zbytky kávy

Pokud jste milovníky kávy, především pak turecké, máte vyhráno. Po každém šálku kávy totiž na dně zůstane lógr, který se dá snadno využít právě jako efektivní hnojivo pro vaše orchideje. Obsahuje velké množství draslíku, který je pro rostliny zcela zásadní živinou, díky které budou dokonale prospívat.

https://www.babcineprzepisy.pl/

Kávová sedlina dodává rostlinám potřebnou výživu a podporuje jejich kvetení. Lógr samozřejmě nejdřív důkladně vysušte a následně jej jemně posypte do okolí rostliny. Orchideje si berou živiny i ze vzduchu, čímž se jim prodlužují kořeny. Díky sedlině budou mít skvělý zdroj živin přímo na dosah.

Čtěte také: Zdravé brambory? Pozor na jedovatý solanin!

https://www.babcineprzepisy.pl/

Nepijete turka?

Ani pokud nemáte zrovna tureckou kávu v lásce, nezoufejte. Můžete klidně použít i kávu rozpustnou. Uvařte ji, nechte vychladnout a poté ji přelijte do konvičky s vodou. Tímto roztokem pak zalévejte orchideje minimálně jednou týdně a brzy uvidíte, jak bude rostlina nádherně obsypaná květy během několika dní.

https://www.babcineprzepisy.pl/

Listy bude mít díky tomuto hnojivu zářivě zelené, pevné a silné. Květy zase získají pestřejší barvu, déle vydrží a budou růst častěji. Pokud kávu vůbec nemáte, může podobně pomoci také obyčejná banánová slupka. Očistěte ji od zbytku dužiny a opláchněte. Následně dejte vařit vodu, nechte ji poté zchladnout asi na 40 stupňů Celsia a slupku vložte do ní. Zakryjte poklicí a tři dny nechte v temnu louhovat. Následně vodu přeceďte a aplikujte naředěnou s čistou vodou v poměru 1:1 a máte další skvělou zálivku, která vám pomůže pečovat o vaše orchideje.

https://www.babcineprzepisy.pl/

ZDROJ: babcineprzepisy.pl