Krátké účesy: Jaký sluší nejvíce mužům, a který ženám? | ProSvět.cz
Menu

Krátké účesy: Jaký sluší nejvíce mužům, a který ženám?

Krátké účesy - ženy

Dlouhé vlasy už nejsou tak in jako dříve, a muži i ženy je postupně nahrazují krátkými účesy. Ty jsou praktické, vlasy věčně někde nepřekáží, a když se zvolí správný střih, vypadáte s nimi ještě lépe. Tím samozřejmě nemyslíme, že se máte ostříhat na ježka – krátké účesy běžně pracují s délkou vlasů do 15 – 25 cm u žen, a do 5 – 12 cm u mužů. Existuje jich celá řada, a ruce dobré kadeřnice umí opravdu divy; jen si předem rozmyslete, jaký účes se k vám doopravdy hodí.

Krátké účesy pro ženy

  • mikádo
  • bob
  • pixie cut
  • asymetrické vlasy

Mikádo je tou nejméně „násilnou“ formou úpravy vlasů v našem seznamu, a v roce 2017 patřilo mezi nejvyhledávanější ženské účesy. Jeho kouzlo spočívá v tom, že si vlasy necháte zkrátit přibližně k polovině krku, a následně s nimi můžete libovolně manipulovat. Každé ženě sluší něco jiného, takže neváhejte vyzkoušet rovné vlasy, rozcuch, nebo nasaďte jemné kudrlinky. Velice důležité je vlasy na koncích nesestříhat, ale nechat všechny ve stejné délce.

Krátké účesy - mikado

Bob je univerzální krátký účes, a dokáže naprosto změnit image dívky. Ostatní trendy krátké účesy pro ženy roku 2018 jím byly z velké části zastíněny. Díky bobu vynikne ženský krk, protože vlasy by v zadní části hlavy měly být podstatně kratší. Vpředu naopak musejí lemovat tváře. S „bobem“ na hlavě si opravdu vyhrajete, můžete jej libovolně vlnit nebo naopak rovnat a pokaždé bude vypadat jinak (ale stále skvěle).

Krátký ženský účes bob

Pixie cut patřilo u žen v roce 2018 mezi nejoblíbenější krátké účesy, a zásadní roli hraje také letos. Pokud si vlasy tohoto střihu sčesáte dozadu a dodáte jim pomocí gelu mokrý nádech, určitě se za vámi ženy i muži na ulici budou neustále otáčet. Dejte si ale pozor, pixie cut nesluší všem ženám, a poměrně krátké vlasy už se pak nemusí líbit ani mužům. Tvář byste neměla mít příliš úzkou, ale ani příliš nadmutou.

Krátký ženský účes pixie cut

Asymetrie v oblasti vlasů působí hodně rebelsky a sexy. Právě proto se v kadeřnických salónech řadí mezi absolutní špičku krátkých dámských účesů. Můžete si nechat jednu stranu hlavy uhladit dohladka, a na druhé vytvořit vlnitou patku. Pokud máte dostatek odvahy a chuti experimentovat, nabízí se i možnost ostříhat si jeden bok úplně nakrátko!

Krátký ženský účes rebel

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2
Tisk
Nezařazené

Vzpomínáte si na malého Dennise z kultovní komedie? Je neuvěřitelné,…

To snad není ani možné, od natočení kultovní komedie Dennis – postrach okolí uplynulo již 27 let. Za tu dobu…
Nezařazené

Otec zveřejnil obrázek dítěte na Facebooku: Hned po pár prvních…

Náhody, které zachraňují životy, i tak by se dal popsat příběh, který skončil záchranou života. Když nahrál novopečený tatínek fotku…
Nezařazené

Všímavá babička zachránila vnučce život: Otrávit jí chtěla vlastní teta…

Členové rodiny by měli mít mezi sebou to nejčistší pouto. Měli by si vzájemně pomáhat a sdílet spolu to dobré…
ZE ŽIVOTA

Obrovská radost a oslava z dvojčat se proměnila v životní…

Ve chvílích, když uslyšíte slova „Je mi to líto“, automaticky očekáváte špatnou zprávu. Ta věta může znamenat, že váš život…
Nezařazené

MUDr. Martina Kopáčová upozorňuje všechny ženy i muže starší 30…

Pomerančový džus, croissant s máslem nebo kousek bábovky a káva. Klasická snídaně mnohých z nás. Přečtěte si, proč byste měli naopak vyměnit…
Nezařazené

Pavel (42): Vlastníma rukama jsem za pár tisíc postavil dokonalý…

Občas nemáme mnoho peněz na to, abychom si pořídili krásné vlastní bydlení někde na vesnici nebo ve městě. Máme tím…