Krátké účesy: Jaký sluší nejvíce mužům, a který ženám?

Krátké účesy - ženy

Dlouhé vlasy už nejsou tak in jako dříve, a muži i ženy je postupně nahrazují krátkými účesy. Ty jsou praktické, vlasy věčně někde nepřekáží, a když se zvolí správný střih, vypadáte s nimi ještě lépe. Tím samozřejmě nemyslíme, že se máte ostříhat na ježka – krátké účesy běžně pracují s délkou vlasů do 15 – 25 cm u žen, a do 5 – 12 cm u mužů. Existuje jich celá řada, a ruce dobré kadeřnice umí opravdu divy; jen si předem rozmyslete, jaký účes se k vám doopravdy hodí.

Krátké účesy pro ženy

  • mikádo
  • bob
  • pixie cut
  • asymetrické vlasy

Mikádo je tou nejméně „násilnou“ formou úpravy vlasů v našem seznamu, a v roce 2017 patřilo mezi nejvyhledávanější ženské účesy. Jeho kouzlo spočívá v tom, že si vlasy necháte zkrátit přibližně k polovině krku, a následně s nimi můžete libovolně manipulovat. Každé ženě sluší něco jiného, takže neváhejte vyzkoušet rovné vlasy, rozcuch, nebo nasaďte jemné kudrlinky. Velice důležité je vlasy na koncích nesestříhat, ale nechat všechny ve stejné délce.

Krátké účesy - mikado

Čtěte také: Pokud jsou vaše ledviny v nebezpečí, tělo vám ukáže těchto 7 znamení !

Bob je univerzální krátký účes, a dokáže naprosto změnit image dívky. Ostatní trendy krátké účesy pro ženy roku 2018 jím byly z velké části zastíněny. Díky bobu vynikne ženský krk, protože vlasy by v zadní části hlavy měly být podstatně kratší. Vpředu naopak musejí lemovat tváře. S „bobem“ na hlavě si opravdu vyhrajete, můžete jej libovolně vlnit nebo naopak rovnat a pokaždé bude vypadat jinak (ale stále skvěle).

Krátký ženský účes bob

Pixie cut patřilo u žen v roce 2018 mezi nejoblíbenější krátké účesy, a zásadní roli hraje také letos. Pokud si vlasy tohoto střihu sčesáte dozadu a dodáte jim pomocí gelu mokrý nádech, určitě se za vámi ženy i muži na ulici budou neustále otáčet. Dejte si ale pozor, pixie cut nesluší všem ženám, a poměrně krátké vlasy už se pak nemusí líbit ani mužům. Tvář byste neměla mít příliš úzkou, ale ani příliš nadmutou.

Krátký ženský účes pixie cut

Asymetrie v oblasti vlasů působí hodně rebelsky a sexy. Právě proto se v kadeřnických salónech řadí mezi absolutní špičku krátkých dámských účesů. Můžete si nechat jednu stranu hlavy uhladit dohladka, a na druhé vytvořit vlnitou patku. Pokud máte dostatek odvahy a chuti experimentovat, nabízí se i možnost ostříhat si jeden bok úplně nakrátko!

Krátký ženský účes rebel

Krátké účesy pro muže

  • undercut
  • fade
  • pompadour
  • side part

Undercut se stal jedním z nejoblíbenějších pánských účesů roku 2018. Je charakteristický velmi krátkými vlasy po stranách, a delšími na horní části hlavy, kde často sahají až k týlu. Boční strany nejsou sestříhaný stylem „do ztracena“, ale rovnou skokově přecházejí v horní část. Hodí se pro muže s rovnými vlasy, z hlediska úpravy je totiž velice flexibilní, ačkoliv většina mužů nosí vlasy načesané dozadu. V takovém případě se pak hodí i pro muže s vlnitými vlasy, kteří je často mívají delší a sepnuté do krátké culíku.

Krátký mužský účes undercut

Fade patří mezi populární sestřihy již pěknou řádku let, a ani v dnešní době si s ním ostudu rozhodně neuděláte. Spočívá v sestříhání vlasů po stranách a vzadu v délce mezi jedním až pěti centimetry, přičemž horní část by měla být podstatně delší. Pokud ovšem nechcete působit extravagantně, raději volte účes s délkou horní vrstvy v rozumné míře. Vlasy na temeni hlavy můžete dodatečně upravit pomocí vosku nebo gelu. Doporučeným doplňkem je proužek vousů na bradě.

Krátký mužský účes fade

Pompadour je tvořený extrémním rozdílem mezi vlasy po stranách a v zadní části oproti horní vrstvě. Pro klasický pompadour nechejte vlasy po stranách v délce 5 cm, zatímco přední část hlavy vyžaduje délku vlasů alespoň 9 cm, v některých případech dokonce až 15 cm. Svrchní část je vpředu stylizovaná do vysokého objemu – nejlépe pomocí vosku, gelu nebo laku (u delších vlasů se používá kombinaci vosku a laku). Pompadour skvěle vynikne i v kombinaci s rošťáckým strništěm na tváři nebo ponechanou bradkou. Tento krátký účes sluší i mužům s kouty, a pokud máte příliš jemné nebo vlnité vlasy, bude možná potřeba žehlička na vlasy.

Krátký mužský účes pompadour

Side part dodá každému muži profesionální a uhlazený vzhled, který volí řada businessmanů. I tady je potřeba sestříhat vlasy po stranách poněkud více než v horní části hlavy, ale rozdíl mezi nimi není tak markantní. Ofina se pak nechává o několik centimetrů vyšší, aby následně dodala účesu vysoký objem. Zbytek horní části následně uhlazujete na stranu, a boky se česají směrem dolů. Mužská tvář by měla být k doplnění účesu hladce oholena, nebo naopak ponechána s vousy, které je potřeba dokonale upravit.

Krátký mužský účes side part