Kresba ji zachránila před umístěním do psychiatrické léčebny

V životě není vše, jak se zdá. Předsudky vůči jiným lidem mohou být velmi nebezpečné a v některých případech mohou dokonce i ohrozit život jiné osoby. Susannah Cahalanová měla ve 24 letech pocit, že s ní není něco v pořádku. Rozhodla se navštívit lékaře, který nic nezjistil. Žena stále pociťovala stejné příznaky. Přidal se k tomu ještě pocit letargie, paranoia a halucinace. Dostala se i do nemocnice, ale lékaři stále nevěděli, co se s ní děje.

https://www.econsejos.com/

Záhadná nemoc

Susannah začala být v nemocnici vůči sestrám agresivní a snažila se o útěk. Lékaři proto usoudili, že se jedná o nervové zhroucení. Bylo podle nich nutné ji převézt do psychiatrické léčebny. Naštěstí se našel lékař jménem Souhel Najjar, který s diagnózou nesouhlasil. Rozhodl se udělat netradiční test, aby si potvrdil hypotézu. Vzal tužku a papír. Dal je Susannah a požádal ji, aby nakreslila hodiny.

Tento test se používá pro zjištění, jestli mozek jedince pracuje správně. Žena nakreslila hodiny s ručičkami a 12 po sobe jdoucími čísly. Všechna se ale nacházela na pravé straně hodin. Doktor Najjar pochopil, že se nejedná o psychické problémy, ale poškození mozku. Díky tomuto testu a správné diagnóze neskončila Susannah v péči psychiatrů, kteří by nebyli schopni ji pomoci.

Čtěte také: Maďarští záchranáři truchlí. Odešel jejich mladý kolega

https://www.econsejos.com/

Jaká byla správná diagnóza?

Nakonec lékaři určili jako diagnózu nemoc zvanou anti-NMDA receptorová protilátková encefalitida. Jedná se o onemocnění, kdy protilátky produkované imunitním systémem napadají NMDA receptory, které se nachází v mozku. Díky tomu tělo není schopné řídit elektrické impulsy v centrálním nervovém systému. Úsudek, vnímání reality, paměť nebo lidská interakce jsou narušeny.

https://www.econsejos.com/

Úspěšná kniha a velký film

Otevřená mysl a investigativní duch jediného lékaři zachránila Susannah život. Jen díky němu získala zpět svůj život a zdravý rozum. Díky správné léčbě se mohla vrátit k práci novinářky a napsat o svém příběhu knihu „Brain on Fire“. Tato kniha nakonec zaujala režiséra Gerarda Barreta, který podle jejího příběhu natočil film „Mozek v plamenech“ z roku 2016, ve kterém hlavní roli ztvárnila Chloë Moretz.

Zdroj: econsejos.com