Koronavirus: Tak tohle snad ne! Německo zastavilo na hranicích český kamión s rouškami, byl určený pro středočeskou nemocnici

Roušky jsou v tomto období jasným nedostatkovým zbožím. V obchodech nejsou a kdo ji nutně potřebuje, tak si ji musí ušít. A nejhorší je, že už nedocházejí jenom běžným lidem, ale docházejí také zdravotníkům, kteří bez roušek nemohou fungovat. A když už to vypadá, že jsou roušky na cestě, tak se zastaví na hranicích.

Kamion plný roušek

Vypadalo to, že se k nám roušky konečně přece jenom dostanou. Alespoň v takovém množství, aby pokryly potřeby zdravotníků. Jak v rámci péče o nemocné, tak i v souvislosti s tím, aby mohly být vykonávány jednotlivé testy na koronavirus. Dokonce k nám mířil celý plný kamion roušek a zdravotnického materiálu. Ale nedostane se k nám.

Kamion zastavený na hranicích

Měl přijet až k nám a aktuální situaci s nedostatkem roušek vyřešit. Ale nestane se tak. Kamion s ochrannými pomůckami, který mířil z Německa k nám, do zdravotnických zařízení ve středních Čechách, se na naše území nedostal. Ne proto, že by snad havaroval, nebo měl poruchu, ale proto, že byl zastaven na hranicích.

Čtěte také: Zvláštní léčivá síla těchto bodů na ruce funguje už stovky let, lékaři jí tají, znají jí jen naše babičky. Zatlačením na tyto body můžete během mžiku uvolnit celé tělo

Němci ho neopustili dále

Kamion měl dorazit až k nám, ale nakonec byl zastaven na hranicích. Němci ho nepustili dále. A důvod byl v danou chvíli zcela prostý. Německo vydalo zákaz vyvážení jakéhokoliv zdravotnického materiálu mimo svou zemi. A jelikož tyto roušky mířili k nám, logicky došlo k zastavení kamionu, aby tyto ochranné prostředky zůstaly v Německu. V návaznosti na to se pochopitelně zvedla i ohromná vlna kritiky.

Německo terčem kritiky

Německo se v tu chvíli stalo terčem kritiky jak ze strany České republiky, tak ze strany i jiných zemí. Důvodem byl hlavně fakt, že Německo na hranicích zastavuje všechny zásilky zdravotnického materiálu, a to i ty, které pocházejí ze třetích zemí a Německo je jenom tranzitní zemí. Tedy nejde o věci ani zde vyrobené, ani pro tuto zemi určené. Někteří neváhají tento postup označit za loupež za bílého dne. Souhlasíte s nimi?