Která sklenice má nejvíce vody? Dokážete si poradit s touhle zapeklitou hádankou?

Věříte svým očím? A znáte zákony fyziky? Tato výzva vás skutečně prověří! Různé hádanky a optické iluze jsou skvělou možností, jak udržet mozek v chodu a ve střehu a zároveň se bavit. Dnes se s vámi podělíme o tuto o obrázkovou hádanku, která člověka opravdu nutí přemýšlet! Možná si myslíte, že snadno uspějete, ale ve skutečnosti ji dokáže správně rozluštit jen jeden z deseti lidí. Budete k nim patřit i vy? Hned to zjistíme!

https://www.newly.se/

Ve které sklenici je nejvíce vody?

Podívejte se na obrázek níže a zkuste říct, ve které sklenici je podle vás nejvíce vody. Co myslíte? Pozorně si jednotlivé obrázky prohlédněte. Jak asi sami vidíte, na obrázku jsou celkem čtyři sklenice, všechny stejně naplněny vodou. Uvnitř nich jsou ale odlišné předměty – golfový míček, ořezávátko, propiska a také kancelářská sponka. Výzva je tedy jasná – ve které sklenice je ve skutečnosti nejvíce vody? Zkuste se zamyslet nad známými fyzikálními zákony a odpovězte si na tuto otázku.

https://www.newly.se/

Znáte odpověď?

Pokud dobře znáte pravidla fyziky a ve škole jste na hodinách poslouchali, měla by být odpověď na otázku poměrně snadná. Správné řešení je obrázek číslo 4, tedy sklenice, ve které je kancelářská sponka. Proč? Jednoduše proto, že kancelářská sponka je nejmenší a nejlehčí, tudíž vytlačí ze sklenice celkově nejmenší množství vody.

Čtěte také: Dlouho utajovaná dieta: díky kouzelné ovesné stravě ztratíte jeden kilogram za jeden den

https://www.newly.se/

Naopak nejvíce vody vytlačí golfový míček. Ten má veliký objem a vody ve sklenici tedy po jeho vyndání zůstane úplně nejmíň. Tak co? Znali jste správnou odpověď? Pokud ano, můžete si gratulovat, ne každý má takové znalosti jako vy.

Potrénujte svůj mozek, aby nezakrněl

Vyplatí se váš mozek tímto způsobem čas od času potrénovat. Je to nejlepší prevence proti degenerativním chorobám, které se mohou s postupujícím věkem stávat stále větším a větším rizikem pro vaše zdraví. Přitom stačí jen pár minut tréninku denně.

Zdroj: newly.se