Kůlna? Ale kdeže, z tohoto zahradního domku z hobbymarketu se může vytvořit parádní bydlení!

Nápad na domek z kontejneru je známý dlouhá léta, ale sehnat a upravit lodní kontejner přece jen není tak snadné, jak se zdá z návodů na internetu. Jak si tedy pořídit domek podle svých představ bez nutnosti stavebního projektu a shánění celé řady řemeslníků včetně zedníků?

https://homehacks.co/

V poslední době jsou oblíbené stavby, které byly původně určené pro jiný účel. Zahradní domky, kůlny nebo garáže z hobbymarketů lze snadno přebudovat na malé domečky, které se mohou používat celoročně.

Kůlna Home Depot

V Americe je Home Depot velmi oblíbený market pro kutily a společnost patří mezi největší maloobchodní prodejce domácích potřeb ve Spojených státech, přičemž poskytuje své služby včetně půjčoven nářadí nebo stavebnin na dvoutisícovkách míst. Právě v tomto hobbymarketu se prodávají již hotové dřevostavby, které slouží jako zahradní domky nebo kůlny. V široké nabídce nechybí samozřejmě pergoly, altány nebo jiné typy zahradních budov. Jedním z nich je takzvaný Tuff Shed, stavba, kterou lze proměnit v obyvatelný domek.

Domek za 16 tisíc dolarů

Bydlet ve svém malém domku za necelých 350 tisíc korun? Může být, jak ukazuje jeden z uživatelů Tuff Shedu na internetu. Současně radí, jakým způsobem se může stavba upravit, aby mohla být použitelná pro trvalé bydlení. Problémem nejsou ani chladnější oblasti, protože domek se snadno izoluje. Celá stavba je ze dřeva, dřevotřísky a OSB desek. Domek stačí objednat, počkat až se umístí smontovaný na pozemek a poté začít se stavebními a technickými úpravami.

Různé styly a nekonečně možností

Tuff Shed patří mezi ikonické výrobky, na americkém obchodním trhu se objevuje od roku 1981, kdy se první zahradní stavby začaly dodávat zákazníkům. Zájem je o ně i po dlouhých čtyřiceti letech, protože existuje v různých provedeních a skýtají široké možnosti použití. V poslední době jsou oblíbené přestavby svépomocí na malé rodinné domky, navíc za cenu základní budovy rovnající se částce za menší nové auto. Šikovní kutilové rovněž ocení možnost vytvořit něco svého, přitom snadno a rychle díky dodané a smontované konstrukci.

Zdroj: homehacks.co