Kůň, který pomáhá pacientům s nevyléčitelnými chorobami v nemocnici.

Koně patří do skupiny zvířat, které mají podle lékařů léčivé účinky na vážně nemocné pacienty. Kůň Peyo se dříve účastnil drezurních soutěží. V současnosti ale chodí hlavně do francouzské nemocnice, kde dělá společnost pacientům s rakovinou. S některými z nich zůstává až do konce jejich života. Poskytuje jim klid, pohodu a útěchu, kterou ve svém stavu potřebují.

https://ongelooflijk.co/

Vnitřní síla zvířat dokáže uzdravovat

Jistě už jste slyšeli o psech, kteří poskytují pohodlí a povzbuzují pacienty. Nemocnice v Calais má zcela jiný druh terapeutického zvířete. Je jím kůň Peyo. Tento kůň se narodil v roce 2005 a často se účastnil drezurních soutěží. Během jedné z nich si jeho majitel Hassen všiml, že má Peyo tendenci chodit za nemocnými lidmi a pomáhat jim. Řekl si, že je to určitě jeho posláním a nyní mu dává možnost, aby využil svůj potenciál naplno.

https://ongelooflijk.co/

Koně v nemocnici byste zaručeně nečekali

Na začátku Peyo pomáhal hlavně starším a nemocným lidem. Nyní pomáhá pacientům i jejich rodinám, které se prochází velmi těžkým obdobím v životě. Své blízké možná brzy ztratí a kůň na chodbách a v pokojích nemocnice jim dokáže vykouzlit úsměv na tváři. Pacienti i rodiny na tyto momenty vzpomínají velmi dlouho a jsou pro ně zážitkem, který v nich zůstane navždy. Pacienti jsou v přítomnosti svého velkého přítele klidní a cítí se v bezpečí.

Čtěte také: Proměna ženy ve středním věku vám vyrazí dech!

https://ongelooflijk.co/

Netradiční styl podpůrné léčby se líbí pacientům i jejich rodinám

Peyo má zvláštní dar a dokáže rozpoznat člověka, který ho nejvíce potřebuje. Jeho majitel ho nechává chodit tam, kam sám chce jít. Prochází kolem každého pokoje a sám si zvolí, s kým stráví svůj čas. Jednou zůstal téměř 2 hodiny a hlídal umírající ženu.

https://ongelooflijk.co/

Tento typ léčby a podpory pacientů není samozřejmě ničím novým. Koně se ale obvykle využívají pro postižené jedince nebo pacienty s psychickými problémy, a to ve stáji nebo na louce. V nemocnici je běžně nepotkáte.

Zdroj: ongelooflijk.co