David Hampl
8 října, 2022
, ,

Příběhy, které se nesmí opakovat. To je důvod, pro který Philecia La'Bounty, dnes 35letá žena, pravidelně zveřejňuje svůj boj s rakovinou. Nebýt laxnosti lékařů se totiž nemusela do tak vážného zdravotního stavu dostat. Její příběh začal v době, kdy jí bylo pouhých 29 let a objevila si bulku v prsu. Vzhledem k tomu, že neměla zdravotní pojištění, obrátila se na bezplatnou kliniku v kalifornském Long Beach, kde ji však neprovedli vyšetření na mamografu kvůli nízkému věku.

https://www.newsitamea.gr/

„Moc mladá na rakovinu!“

Jak se stane, že někomu odepřou vyšetření i přes zjevné potíže? Philecia se živila příležitostně jako modelka, ale vzhledem k nestálosti zaměstnání neměla sjednané zdravotní pojištění, což je ve Spojených státech velký problém. Když tedy objevila bulku v prsu, rozhodla se jít na vyšetření na bezplatnou kliniku, kde provedli ultrazvuk, který neodhalil podle lékařů „nic zvláštního“. Závěr zněl, že se jedná o cystu. Dívka prosila o provedení vyšetření na mamografu, bylo však zamítnuto se slovy, že je „moc mladá na rakovinu“.

https://www.newsitamea.gr/

Vše v pořádku

Vzhledem k tomu, že laboratorní vyšetření krve neprokázalo žádné abnormality a v rodině se rakovina nevyskytovala, lékaři konstatovali, že se jedná o cystu a dívku poslali domů. Požadované mamografické vyšetření dívce dvakrát zamítli. Jenže Philecia trpěla dál a bulka se zvětšovala, po osmi měsících proto znovu navštívila zdravotnické zařízení, protože rozhodně neměla pocit, že „se jedná o prsní tkáň“. Pro tentokrát vše nabralo rychlý spád.

https://www.newsitamea.gr/

Osmicentimetrový nádor a rakovina ve 4. stádiu

Lékaři provedli akutní mamografické vyšetření a opětovně ultrazvuk, přičemž verdikt byl jasný: rakovina ve 4. stádiu, přičemž léčba musí začít okamžitě. Philecia zamířila do centra pro léčbu rakoviny prsou v City of Hope v Duarte v Kalifornii, kde podstoupila onkologickou a chemoterapeutickou léčbu, protože se rakovina rozšířila do plic, lymfatických uzlin a do hrudní kosti. Dnes je žena ambasadorkou pro zdraví, která nabádá ženy každého věku, aby se nenechaly odbýt a požadovaly pro sebe tu nejlepší léčbu.

https://www.newsitamea.gr/

Zdroj: newsitamea.gr    

Sdílejte článek