Kvůli nízkému věku zamítli mamograf. Dívka ve svých 29 letech zjistila, že má rakovinu prsou ve 4. stádiu!

Příběhy, které se nesmí opakovat. To je důvod, pro který Philecia La’Bounty, dnes 35letá žena, pravidelně zveřejňuje svůj boj s rakovinou. Nebýt laxnosti lékařů se totiž nemusela do tak vážného zdravotního stavu dostat. Její příběh začal v době, kdy jí bylo pouhých 29 let a objevila si bulku v prsu. Vzhledem k tomu, že neměla zdravotní pojištění, obrátila se na bezplatnou kliniku v kalifornském Long Beach, kde ji však neprovedli vyšetření na mamografu kvůli nízkému věku.

https://www.newsitamea.gr/

„Moc mladá na rakovinu!“

Jak se stane, že někomu odepřou vyšetření i přes zjevné potíže? Philecia se živila příležitostně jako modelka, ale vzhledem k nestálosti zaměstnání neměla sjednané zdravotní pojištění, což je ve Spojených státech velký problém. Když tedy objevila bulku v prsu, rozhodla se jít na vyšetření na bezplatnou kliniku, kde provedli ultrazvuk, který neodhalil podle lékařů „nic zvláštního“. Závěr zněl, že se jedná o cystu. Dívka prosila o provedení vyšetření na mamografu, bylo však zamítnuto se slovy, že je „moc mladá na rakovinu“.

https://www.newsitamea.gr/

Vše v pořádku

Vzhledem k tomu, že laboratorní vyšetření krve neprokázalo žádné abnormality a v rodině se rakovina nevyskytovala, lékaři konstatovali, že se jedná o cystu a dívku poslali domů. Požadované mamografické vyšetření dívce dvakrát zamítli. Jenže Philecia trpěla dál a bulka se zvětšovala, po osmi měsících proto znovu navštívila zdravotnické zařízení, protože rozhodně neměla pocit, že „se jedná o prsní tkáň“. Pro tentokrát vše nabralo rychlý spád.

https://www.newsitamea.gr/

Osmicentimetrový nádor a rakovina ve 4. stádiu

Lékaři provedli akutní mamografické vyšetření a opětovně ultrazvuk, přičemž verdikt byl jasný: rakovina ve 4. stádiu, přičemž léčba musí začít okamžitě. Philecia zamířila do centra pro léčbu rakoviny prsou v City of Hope v Duarte v Kalifornii, kde podstoupila onkologickou a chemoterapeutickou léčbu, protože se rakovina rozšířila do plic, lymfatických uzlin a do hrudní kosti. Dnes je žena ambasadorkou pro zdraví, která nabádá ženy každého věku, aby se nenechaly odbýt a požadovaly pro sebe tu nejlepší léčbu.

https://www.newsitamea.gr/

Zdroj: newsitamea.gr