Vejce jsou velkým zdrojem bílkovin, a nejen těch. Jedním z příznaků onemocnění štítné žlázy je nervozita, ale objevit se mohou také podrážděnost nebo depresivní nálada. Proto je požití vajec jednou z možností, jak do těla dostat potřebné živiny, ale také zlepšíte funkci štítné žlázy. Podstata štítné žlázy se hodně podceňuje, přitom je to velmi důležitý orgán.
Štítná žláza je potřebná pro správné fungování těla
Funkce štítné žlázy by se neměla podceňovat. Je zodpovědná za stav nervového a duševního systému. Kromě toho je velmi důležité sledovat první příznaky, které vás upozorní na to, že s funkcí štítné žlázy není něco v pořádku. Štítná žláza obsahuje dva hormony, které jsou důležité. Produkuje také hormon kalcitonin, který udržuje hladinu vápníku v normálním stavu. Pokud je koncentrace hormonu v krvi vyšší, může se jednat o rakovinu štítné žlázy, ale také plic nebo prostaty.
Příznaky onemocnění jsou někdy neviditelné, proto je velmi těžké je odstranit. Dbejte hlavně na zdravou stravu, protože to je základem správného fungování celého těla. Jaké výhody má tedy konzumace vaječného žloutku pro štítnou žlázu? Stejně jako jiné orgány potřebuje i štítná žláza živiny, které ji dodáte pouze v potravinách. Žloutek obsahuje tři důležité složky, které jsou pro tento orgán vhodné.
Jaké složky ze žloutku jsou důležité pro štítnou žlázu?
Obsahuje aminokyselinu tyrosin, který se tráví z bílkovinných potravina. Tyrosin způsobuje nejen dobrou náladu, ale také se rychleji zbavíte úzkosti nebo strachu. Zvládnete lépe stres a celkově si budete cítit více v pohodě. Dvě slepičí vejce obsahují až 0,5 g tyrosinu. Další důležitou složkou ve vejci je jód. Je to jedna z látek, které má lidské tělo velký nedostatek. Mnoho lidí tedy musí doplňovat jód jinou formou, než jsou potraviny. Nedostatek jódu může způsobit narušení vývoje mozku, což je hrozbou především u dětí.
Proto je potřeba dodávat tělu hlavně jod, protože jedině tak bude schopná produkovat hormony. Pokud si dáte jeden žloutek, do těla dostanete 12 mcg jódu, což je asi 8 % doporučené denní dávky. Další složkou je selen. Většinu hormonů, které se ze štítné žlázy uvolňují, tvoří T4, který se mění na T3 hormon. Mohou za to právě enzymy, které najdete v selenu. Je tedy důležitou látkou, která reguluje funkci štítné žlázy. Jedno slepičí vejce dodá tělu 16 mcg selenu, což je skoro třetina denní dávky, která je pro tělo vhodná.
Štítná žláza je orgán, který může ovlivňovat hladina stresu. Jestliže máte náročné zaměstnání nebo jiné problémy, projevit se to může právě na její funkci. Slepičí vejce jsou tak jednou z možností, jak zamezit její disfunkci. Jestli se vydáte k lékaři, musí být léčba přizpůsobena vašim potřebám. Dnes už je spoustu možností, jak se s tímto problémem vypořádat.
Zdroj: smakdnia.pl