Letos opět sklidím 40kg mandarinek z jedné úrody z balkonu, protože znám tento fígl uznávaných pěstitelů, dnes ho dávám i vám

Máte rádi mandarinky a nemůžete těchto malých kulatých oranžových dobrot být? Šťavnaté ovoce plné vitaminů je pro vás denním chlebem? Dnes vám představíme jednoduchý způsob, podle kterého si budete moci mandarinky snadno vypěstovat sami doma. Už tak nebudete muset chodit do obchodu a utrácet za ně peníze. Prostě si vypěstujete svoje mandarinky a maximálně si je užijete. Mandarinková sezona u náš už skončila, ale kde je psáno, že si je nemůžete vychutnat i později. V obchodech je sice už moc nenajdete, protože jde spíše o zimní záležitost, nicméně teď už budete vědět, jak na to.

Domácí mandarinky

Mandarinky jsou velmi chutné ovoce, které jsou bohaté na vitaminy. Jsou velmi sladké, dobře se konzumují, a proto je má každý rád. Z těch důvodů se tedy hodí vědět, jak si takové mandarinky vypěstovat doma a nebýt závislý na těch z obchodu. Konzumace mandarinek se každopádně vyplatí, neboť posilují imunitní systém, obsahují spoustu vitamínů a mají celkově velmi pozitivní vliv na lidské tělo. Samozřejmě by se to s jejich konzumací nemělo přehánět, neboť obsahují cukr. Jde ovšem o cukr přírodní, který neškodí tolik, jako cukr rafinovaný.

Připravte si semínka

Pokud vás zajímá, jak začít s výsadbou a pěstováním mandarinek, pak je samozřejmě nutné obstarat si mandarinková semínka. Semínka si můžete zakoupit v obchodě nebo je můžete odebrat z čerstvých mandarinek, které konzumujete. Zvolíte-li druhou možnost, je nutné semínka dobře omýt. Semínka položte na vlhký ubrousek a nechejte je tam až 3 dny. Jakmile semínka prasknou, jsou připravena na výsadbu. Ubrousek by měl být vždy vlhký.

Čtěte také: Jak se zbavit nepříjemného zápachu z jídla u sebe doma?

Doplňujte živiny

Vezměte si dobrou výživnou půdu a smíchejte ji s písčitou půdou. Na dno květináče nebo hrnce položte drobný štěrk, zeminu a semena zasaďte do hloubky 4 cm. Dopřejte mandarinkám 24 až 28 stupňů a vystavte je slunečnímu záření. Zalévejte je každé 2 až 3 dny, ale bude-li horko, pak častěji. Čas od času jim dopřejte zinek, hořčík a železo, odstraňujte suché větve. Plody se ovšem objeví až po 4 letech.