Levné nákupy v Polsku budou brzy minulostí!

Mnoho Čechů se naučilo nakupovat potraviny v Polsku, protože je to mnohem levnější než u nás. Musíme vás ale zklamat. Již brzy se tato situace změní a nákupy za hranicemi již výhodné nebudou. Lidé se tak budou muset vrátit do lokálních obchodů a nakupovat potraviny za vysoké ceny. Tato změna má velmi dobrý důvod a příčinou je právě to, že hodně lidí jezdí za hranice.

Oslabení české ekonomiky

Česká ekonomika na tom v současnosti není nejlépe. V posledních měsících proto začala klesat hodnota české koruny oproti jiným měnám. Brzy to způsobí naprostý propad české koruny. Až si půjdete změnit české peníze na polské zloté, již se vám to nevyplatí. Jestli chcete jezdit do Polska nakupovat i v příštím roce, měli byste si vyměnit peníze již nyní.

Placení kartou vám nijak nepomůže, protože se peníze přepočítávají podle aktuálního kurzu. To znamená, že za potraviny zaplatíte mnohem více, protože zaplatíte mnohem více za zloté. Dokonce i nyní můžete vidět, že jsou nákupy dražší než před několika měsíci. A tyto ceny se budou ještě zvyšovat, protože v Polsku přijde další velká změna.

Čtěte také: Exotické „melouny“ velikosti palce: Roztomilé a malé jako hrozen, ale budete překvapeni tím, co skrývají uvnitř!

Přichází velké změny

https://www.shutterstock.com/

Na začátku příštího roku se v Polsku obnoví daň z přidané hodnoty, která byla nyní zrušená kvůli vysoké inflaci. Právě tato daň způsobovala velmi nízké ceny oproti našim potravinám. Jakmile se vrátí zpět a česká koruna se oslabí oproti zlotým, nákupy v Polsku se vám prodraží. Z pohledu české ekonomiky je to dobře, protože začne znovu růst.

V polských obchodech se pro české zákazníky zvýší cena asi o 20 procent. Ceny tím pádem budou prakticky stejně vysoké jako v našich obchodech. Když k tomu připočítáte cenu za pohonné hmoty, které zaplatíte za cestu do Polska, tak se vám to nevyplatí. Češi se proto od nového roku jistě vrátí zpět do obchodů v Čechách. V každém případě se musíte připravit na to, že zaplatíte mnohem více.