Lidl přestane prodávat velmi oblíbenou značku sladkostí!

Gumoví medvídci a další sladkosti od značky Haribo jsou slavné a milované po celém světě. Po celé Evropě ale nyní mizí z obchodů Lidl. Česko není žádnou výjimkou, a proto si své oblíbené sladkosti v prodejnách Lidl nějakou dobu rozhodně nekoupíte. Proč došlo k přerušení dodávek mezi těmito společnostmi? A kdy se můžeme těšit znovu na gumové medvídky od Haribo?

Spor trvá od roku 2020

První spory mezi Lidlem a Haribo se objevily již v roce 2020, kdy se obchodnímu řetězci nelíbilo, že by mělo 360gramové balení sladkostí stát 1,29 eura (asi 30 Kč). Z tohoto důvodu došlo ke stažení jejich produktů z obchodů, stejně jako se to děje nyní. Tehdy trvalo asi rok, než se Lidl a Haribo znovu dohodli na ceně a gumoví medvídci se vrátili na pulty supermarketu. V roce 2020 zastavil dodávku sladkostí Lidl, ale nyní je situace trochu jiná.

shutterstock.com

Společnosti se neshodli na ceně

Nyní se objevil další spor, který se znovu týká ceny produktů. Tentokrát ale dodávky produktů zastavilo Haribo. Slavná značka výrobce sladkostí chce více peněz a Lidl odmítl zaplatit. Vzhledem k tomu, že se jedná o velmi žádanou značku, mohou si dovolit nespolupracovat s obchodním řetězcem. Z tohoto důvodu tentokrát dodávky zastavilo Haribo. Dokud Lidl nebude ochotný zaplatit vyšší cenu, se sladkými dobrotami na jejich regálech se jen tak nesetkáte.

Čtěte také: Jak dnes vypadá hrob princezny Diany?

Jak dlouho potrvá výpadek výrobků od Haribo?

Sladkosti od značky Lidl se k nám dostávají z německé centrály. Toto omezení se proto netýká jen Německa, ale také všech ostatních zemí, včetně České republiky. Zatím není jasné, jak dlouho potrvá výpadek těchto produktů. Podle mluvčích prodejen Lidl se zákazníci nemusí obávat, že si v jejich obchodech v sekci sladkostí nevyberou. Stále máte na výběr hodně dalších značek vynikajících gumových medvídků a dalších sladkostí. Haribo tam ale v současnosti nenajdete.

Zdroj: tn.nova.cz