Lidské tělo a jeho vlastnosti dokážou strčit do kapsy i moderní technologie

Ať už je dnešní doba jakkoli pokroková a moderní, stále věříme, že lidské tělo je tím nejúžasnějším systémem na naší planetě. Pokud o tom stále nejste přesvědčeni, dnes se to změní, protože pro vás máme několik důkazů, jež nasvědčují tomu, jak je náš organismus propracovaný.

Pixely

Zřejmě není vhodné srovnávat lidské oko s digitálním fotoaparátem, ale udělejte si obrázek sami. Rozlišení našeho oka je zhruba 126 megapixelů.

Velikost 1 vteřiny záznamu

Jakmile náš zrak pomocí očí nahraje 1 vteřinu záznamu, velikost videa by byla asi 21,45 GB, zatímco 1vteřinové video pro iPhone má pouze 375 MB.

Čtěte také: Vyřešíte tuto rovnici? Není to tak snadné, jak se zdá…

Paměť

Mozek má přibližně 100 miliard neuronů, z nichž každý vytváří si 1 000 možných spojení pro ukládání dat. Jakmile všechny tyto informace znásobíme, ukáže se, že mozek čistě teoreticky obsahuje 100 TB informací. Pro srovnání jeden z nejvýkonnějších superpočítačů na světě má celkovou paměť 710 TB.

DNA

Genetické informace člověka by zabraly asi 1,5 GB paměti, stejně jako operační systém iOS.

Rychlost mozku

V mozku se děje na 100 000 chemických reakcí za sekundu, což znamená, že rychlost mozku je srovnatelná s vlakem Shanghai Maglev, jedním z nejrychlejších vlaků na této planetě, jenž snadno dosahuje rychlosti 430 km/h.

Funkce mozku

Asi jste už slyšeli mýtus, že člověka dokáže využít pouze 10% svého mozku. Mozek využívá tolik zdrojů, kolik potřebuje v určitém okamžiku. Je to stejné, jako když posloucháte rádio. V danou chvíli máte chuť jen na jednu stanici.

Regenerační schopnosti

Mozek a lidské tělo mají skvělou regenerační schopnost, která zůstává funkční i při vážném poškození. Takovou funkci nenajdete ani u nejsilnějšího zařízení na světě.

Pupík

Často opomíjená část lidského těla je pupík. Existují dva typy – vnější a vnitřní, ale věděli jste, že pouze 1% lidí má vnější pupík? Je sice hygieničtější, ale na druhou stranu méně atraktivní než vnitřní pupík.

Další zajímavosti o lidském těle

To, že je lidské tělo tím nejlepším strojem, jaký si jen dokážeme představit, jsme si nyní dokázali, ale to nejsou jediné zajímavosti, které o něm lze říci.

  • Muži ztrácejí kolem 40 vlasů denně, zatímco ženy asi 70.
  • Věděli jste, že ráno je člověk vyšší než v noci?
  • Kosti jsou 4x silnější než beton.
  • V jarním období rostou děti rychleji než v ostatních ročních dobách.
  • Vlasy jsou vyrobeny ze stejného materiálu jako lidské nehty.
  • Rozžvýkané potravě trvá asi 7 vteřin, než se dostane z úst do žaludku.
  • Člověk nedokáže kýchnout se zavřenýma očima, zároveň při kýchání fouká vzduch z nosu rychlostí 160 km/hod.
  • Nejsilnějším svalem v lidském těle je jazyk.
  • Naopak největším svalem ve vašem těle je ten, na který si každý den sedáte.
  • Nejmenší kůstky v těle se nacházejí v uších.

Doufáme, že vás všechny tyto informace přesvědčily nejen o tom, jak složitý, ale vynikající mechanismus lidské tělo je, ale i o tom, že je třeba si jej hýčkat a starat se o něj. Což znamená, že bychom neměli podceňovat žádné abnormality, které se na něm projeví.