Bermudský trojúhelník je známý svou vážnou pověstí. V této oblasti došlo k mnoha případům pohřešovaných lodí a dokonce i letadel z neznámých důvodů. Zajímavé je, že někteří z nich byli po mnoha letech nalezeni zcela opuštění, bez známek života na palubě. K nejnovějšímu incidentu na Bermudském trojúhelníku došlo nedávno u pobřeží Kuby. 16. května tohoto roku byla poblíž pobřeží nalezena loď. Protože se nachází v blízkosti vojenské zóny, snaží se prostřednictvím kontaktu určit její původ a účel. Pokus byl neúspěšný, na druhé straně bylo slyšet jen prázdné ticho.

Bylo tedy rozhodnuto o zastavení tajemné lodi. Když se vojáci přiblížili k lodi, bylo zřejmé, že je velmi stará a zcela prázdná. Předběžně se odhaduje, že má historii nejméně 100 let. To byla SS Cotopaxi, loď, která v prosinci 1925 zmizela v nechvalně známém trojúhelníku. V jedné z místností byl nalezen lodní kapitánský deník, aby se dozvěděl následující podrobnosti, ale stále nevím, kde byla loď za posledních 90 let.

Cotopaxi vyrazili z Charlestonu v Jižní Karolíně 29. listopadu 1925. Cílem této cesty je Havana. Na palubě je 32 členů posádky, včetně kapitána WJ Meyera. V nákladním prostoru je téměř 2400 tun uhlí. Dva dny po opuštění přístavu loď zmizela. Nyní, o 90 let později, Cotopaxi konečně dosáhla svého cíle, ale není tam žádná posádka, žádný náklad a žádné vysvětlení. Podívejte se na video níže:

Sdílejte článek