David Hampl
19 února, 2021

Říká se, že každá žena je krásná. A to platí jak pro ty mladé, tak i starší. Mnoho dam však po sedmdesátce zanevře na péči o pleť i make-up, a tak může leckdy vyhlížet velmi unaveně až nemocně. I v tomto věku je ale možné osvěžit pleť. Přesvědčte se!

Jak vypadat krásně i v pokročilém věku

Mladé ženy dejme tomu do čtyřiceti let věku si ještě nemusí dělat obzvlášť těžkou hlavu s hlubokými vráskami. Když je ale dámě mezi 50 až 70 lety, měla by se na svůj vzhled více soustředit. Krásná totiž může být v jakémkoliv věku. To dokazuje následující video Američanky Patty, která se ve svých sedmasedmdesáti letech rozhodla poradit svým vrstevnicím. Sdílí tipy a triky, jak správně nanést make-up i na vrásčitou pleť a zamaskovat nedokonalosti. No posuďte sami, nevypadá Patty skvěle? Také můžete takto oslňovat, stačí se jen inspirovat.

Nanášení make-upu podle Patty Cox

Na YouTube můžete zhlédnout instruktážní video, kde Patty popisuje, jak si krok za krokem nanést make-up i v pokročilém věku. Tato žena totiž neuznává kosmetické zákroky prostřednictvím plastické chirurgie ani botulotoxinu a v mnoha dalších videích upozorňuje i na jejich škodlivost. Krásná tak můžete být i díky správné péči o pleť, tvrdí Patty. Vhodné jsou krémy proto stárnutí pleti nebo na vyhlazení vrásek. Ty pokožku skvěle vyhladí a jakoby vypnou. Postupujte tedy dle této elegantní dámy a buďte in:

  • Nejprve naneste na obličej zvláčňující krém nebo olejíček. Vhodná je i podkladová báze či sérum. Tak dostatečně hydratujete svou pleť.
  • V další fázi můžete aplikovat na pokožku i rozjasňovač pleti.
  • Pak si vyberte make-up, který se barevně hodí k vaší pleti. Musí splývat. Nanášejte jej prsty po celé ploše obličeje.
  • Make-up nezapomeňte zafixovat pudrem také stejného nebo podobného odstínu, jako je vaše pokožka.
  • Na řasy naneste řasenku a na rty rtěnku či lesk. Skvěle budou vypadat o oční stíny. Nepřehánějte to však s jejich množstvím a vybírejte odstíny, které k vaší pleti pasují.
  • A hlavně nezapomeňte na vhodnou úpravu své kštice!

Pokud si nebudete vědět rady, můžete požádat o rady někoho zkušenějšího z vaší rodiny, nebo profesionální vizážistku. Až se vše dobře naučíte, budete mít šmrnc i v pokročilém věku a oslníte kdejakého kolemjdoucího svou noblesností. Pečovat o sebe samé se vyplácí. Zvýšíte si tak kromě jiného i sebevědomí.

Sdílejte článek