Malého chlapce bolely zuby, ale pouze zuby to bohužel nebyly

Šílenou diagnózu obdrželi rodiče jednoho 8letého chlapce. Měl bolesti a vypadalo to, že ho jen bolí zuby. Pravda byla bohužel mnohem horší. Nakonec se jejich situace proměnila v noční můru. Ethan Adams zemřel jen týden předtím, než oslavil své 9. narozeniny. Zemřel na velmi vzácnou formu rakoviny. Rodiče se nyní snaží sdílet příběh své rodiny.

Bolest zubů byla rakovina

Ethan byl malý a velmi šťastný chlapec. Když mu bylo 8 let, neustále si stěžoval na bolest zubů. Dokonce byl na sebe naštvaný, protože si špatně čistil zuby. Ukázalo se, že to s tím nemělo nic společného. Ethan byl okamžitě převezen do nemocnice na vyšetření. Bohužel se ukázalo, že to není od zubů. Měl nádory v mozku a páteři.

Jedná se o nemoc zvanou rabdomyosarkom (RMS), který je velmi vzácný. Příznaky zahrnují otoky, bolesti hlavy a krku. Prognóza jeho stavu byla velmi špatná. Rodičům se zhroutil celý svět. Jejich syn umíral a umíral velmi rychle. Snažili se užívat každého dne, který s ním dostali. Rakovina se rozšířila do jeho plic a kostní dřeně. Léčba bohužel nepomáhala a po několika měsících zemřel.

Rodiče se snaží o změnu systému

shutterstock.com

Otec malého chlapce říká, že podle něj byla léčba naprosto směšná a již dlouho zastaralá. Založili proto nadaci s názvem Ethan’s Arc, která sbírá peníze za výzkum léčby rakoviny. „Nechceme, aby si jiná rodina musela projít tím, co my. Je to strašné,“ uvedl otec. Po Ethanově smrti začal dokonce i britský parlament mluvit o financování výzkumu léčby rakoviny u dětí.

Na vývoj léčby rakoviny se sice po celém světě investují miliony dolarů, ale většina z nich se zabývá pouze onemocněním u dospělých. Zapomínají přitom na to, že i mnoho dětí tímto onemocněním trpí. Doufejme, že se v budoucnosti objeví léčba, která bude přímo pro děti, a tyto nevinné duše nebudou muset umírat bolestivou smrtí již ve svém dětství.

Zdroj: fi.newsner.com