Malý chlapec se rozhodl pomoci příteli, který neměl peníze na jídlo

Někteří lidí se narodili se zlatým srdcem. Anebo se jim dostalo velmi dobré výchovy a již v útlém věku jsou z nich velmi dobří lidé. Právě takový je Cayden Taipalus. Tento 8letý chlapec z Challenger Elementary v Howell v Michiganu se rozhodl udělat něco krásného pro svého přítele ve škole. A nakonec pomohl nejen jemu, ale také mnoha dalším dětem.

https://it.newsner.com/

Teplé jídlo není samozřejmost pro každého

Cayden jednoho dne viděl, že jeho kamarád dostal místo teplého jídla jen sendvič, protože neměl na školním účtu dost peněz. Jeho matka Amber Melke-Petersová vyprávěla, jak se její syn vrátil ze školy rozzlobený kvůli této situaci. Poprosil ji o radu. Chtěl vědět, co má udělat, aby se to již neopakovalo. Matka mu navrhla, aby pro chlapce vybrali peníze, které půjdou na jeho obědy.

https://it.newsner.com/

Společně založili fundraisingovou internetovou stránku s názvem „Pass the Favor: No Kids Go Hungry“. Jakmile byly internetové stránky funkční, Cayden požádal každého v okolí, rodinu, přátele i sousedy, aby chlapci přispěli na teplé jídlo. Chtěl tak získat dost finančních prostředků, aby jeho kamarád ani jiné děti již nemuseli snášet sendvič k obědu.

https://it.newsner.com/

Chlapec nakonec pomohl mnoha studentům

Cayden požádal personál jídelny, aby přidala peníze na účet dětem, které peníze potřebují. Od začátku tohoto projektu již vybral asi 6 500 eur (více než 150 tisíc korun). Všechny peníze šly na pomoc žáků, kteří na tom nejsou finančně dobře. A tímto způsobem dokázal již pomoci více než 300 studentům.

https://it.newsner.com/

Cílem tohoto malého chlapce je pokračovat v projektu a dosáhnout toho, aby žádné dítě už nikdy nemuselo zažít den bez teplého oběda. Jeho matka je na něj neuvěřitelně pyšná: „Jsem tak hrdá na svého syna. Je mu teprve 8 let a fakt, že rozumí tomu konceptu, je pro mě opravdu skvělý. Je to zlatý člověk.“ Takových dětí i dospělých bychom skutečně potřebovali na světě více.

Zdroj: it.newsner.com