Malý Roman je dítě roku, které zachránilo již více než 1400 psů

Představte si děťátko jménem Roman, které si již od svých čtyř let místo dárků na narozeniny přálo peníze na záchranu zvířat. Co ho k tomu vedlo?

Sedmiletý zachránce životů

Víte, že hrdinou může být i malý chlapec? Roman McConn to dokázal ve svých sedmi letech, kdy zachránil více než tisíc tři sta psů před jistou smrtí. Tohle neuvěřitelné gesto bylo oceněno titulem „dítě roku“ od Amerického svazu ochránců přírody.

Roman nezůstal jen u slov. Již ve svých čtyřech letech ho trápil osud psů v útulcích, a za pouhé tři roky založil organizaci s názvem Project Freedom Ride. Tato organizace se věnuje záchraně psů z texaských útulků a pomáhá jim najít nové láskyplné domovy.

Čtěte také: Holčička na vozíku nemohla jít na výlet. Její učitel přišel s řešením

Malý filantrop

Od svých čtyř let Roman prosil své rodinné příslušníky, aby mu k narozeninám nepokládali dárky, ale aby místo toho přispěli penězi na záchranu zvířat. Jeho matka Jennifer McConnová byla vždy jeho nejvěrnějším spojencem a byla na svého syna nesmírně hrdá.

Zachránce se čtyřmi nohama

Roman se neomezil jen na založení organizace. Sám aktivně hledá nové domovy pro své zvířecí přátele. Jeho prvním zachráněným psem byla Sally, americký buldok, který byl navzdory své mohutné postavě velmi přátelský a roztomilý. Díky Romanovi a jeho neúnavnému úsilí najdou psi nové domovy a láskyplné majitele.

Zdroj: dailymail.co.uk