Maminka myslela, že má dvojčata. Zpráva lékaře ji šokovala

Lauren Perkins vždy snila o tom, že bude matkou. Snažila se otěhotnět celý rok, ale neměla s partnerem štěstí. Po jejich nezdařilých pokusech se myšlenka umělého oplodnění již nezdála tak vzdálená a začali přemýšlet nad svými možnostmi.

Rozhodnutí

Lauren se spolu se svým manželem Davidem nakonec rozhodla vyzkoušet umělé oplodnění, protože to bylo považováno za nejlepší způsob, jak otěhotnět. S pomocí této metody Lauren konečně otěhotněla.

Při prvním rutinním vyšetření řekly sestry Lauren, že její hladiny určitých látek jsou obzvláště vysoké, což znamená, že má velkou šanci, že jí v břiše vyroste více než jedno dítě.

Čtěte také: Malý dárek na hrobu zesnulého muže potěšil jeho dvouletého syna

Rodina se těšila na dvojčata

Lauren a David byli nadšení. Spokojení s myšlenkou, že by mohli mít dvě dvojčata nebo možná trojčata trpělivě očekávali další instrukce od lékaře a sestry.

Pak přišel ultrazvuk. Šokovaný lékař několik sekund zkoumal monitor, když pronesl: „Počítám tady pět dětí.“ Lauren byla ohromená. Bylo to téměř neuvěřitelné. Lékař se poté otočil zpět k monitoru a vykřikl: „Počkejte chvíli! Vidím také šesté!“ Zmatený pár šokovaně zíral na obrazovku.

Jak se rodina zachovala

Lauren a David byli v obtížné situaci, museli se rozhodnout, zdali chtějí snížit počet plodů nebo převzít riziko a ponechat si všechny. Po dlouhém přemýšlení se nakonec rozhodli dát dětem šanci bojovat a lékař slíbil, že udělá vše pro to, aby přivedl všechny malé na svět bezpečně.

V pondělí ráno 23. dubna 2012, ve 30. týdnu těhotenství, sedm týdnů před plánovaným datem, se narodilo všech šest dětí. Dostali jména Andrew, Benjamin, Caroline, Leah, Allison a Levi.

Nastaly drobné komplikace

Děti nebyly dost zdravé na to, aby byly prvních pár dní se svými rodiči. „V okamžiku, kdy jsem poprvé chytila své dítě, jsem si skutečně uvědomila, že jsem se stal matkou, a to rovnou šestinásobnou,“ řekla Lauren.

Prvních několik týdnů bylo v životě malého dítěte rozhodujících. Rodiče se i nadále obávali komplikací. Pět dětí bylo propuštěno domů ve věku čtyř měsíců. Malá Leah musela zůstat v nemocnici ještě několik týdnů, protože byla nejmladší a měla největší komplikace. Vše ale mělo zdárný konec.