David Hampl
31 ledna, 2020

Na romantické filmy se díváme proto, že se nám líbí sledovat láskyplné příběhy lidí a dojímat se na svědectvím jejich lásky a oddanosti. Jenže někdy nemusíme ani sledovat filmy, ani číst romány – podobné příběhy se odehrávají i v běžném životě. A to je případ starého páru, který spolu doslova odešel na věčnost.

Láska jako trám

Jack and Harriet Morrison z Missouri v USA splňují podmínky dokonalého páru. Žili spolu dlouhých 65 let a podle jejich slov neuplynul jediný den, kdy byli odděleni. Samozřejmě že jejich život nebyl jen růžový, ale vzájemnou láskou a věrností překonali veškeré neshody, a i po dlouhých letech k sobě cítili stejnou lásku jako dříve.

Poprvé se potkali v roce 1955, šli na rande na večeři do místního bufetu a od té doby byli doslova nerozluční. Jack pracoval jako řidič autobusu a společně s manželkou vychovali dva syny. Jeden z nich bohužel už v roce 2007 zemřel na rakovinu. Tato událost je ale ještě více sblížila, když dokázali společně překonat tak dramatickou událost.

Spolu až do posledního dechu

Jejich příběh je naprosto románový. Jack prý každé ráno vstával před Harriet a připravoval jí čerstvý šálek kávy. Společně také cestovali, ale prakticky nikdy jste je neviděli jeden bez druhého. Před rokem ale Harriet upadla a zlomila si krček kyčle. Za necelý měsíc se ta stejná nehoda stala i Jackovi a oba se museli přesunout do domova pro důchodce, kde trávili společně maximum času, jak jen bylo možné.

Jejich stav se postupně zhoršoval a od Vánoc ani jeden z nich téměř nejedl. V noci 11. ledna leželi vedle sebe v posteli a drželi se za ruce. Okolo třetí hodiny ranní Harriet vydechla naposled. A jen o pár hodin později odešel na věčnost i Jack. Pár spolu žil tak dlouho, že i své poslední momenty si synchronizovali téměř přesně. A nyní již spolu kráčí na věčnosti, opět ruku v ruce.

Sdílejte článek