Redakce ProSvět.cz
10 ledna, 2023

Příběh ženy:

Po dokončení univerzity jsme s manželem začali pohádkový románek, ze kterého později vzešli dva úžasní synové. Když z našich dětí vyrostli muži s vlastními rodinami, začala jsem osobně pozorovat okouzlující povahu svého partnera - který jako by nebyl schopen projít kolem žádné sukně, aniž by si získal obdivovatelky!

Zatímco naše děti rozkvétaly a získávaly vysokoškolské tituly, mezi mnou a mým mužem něco tiše uvadalo: nevyslovené pouto, které bylo přetrženo jeho bezstarostnými dobrodružstvími. Ačkoli jsme spolu zůstali kvůli nim, abychom se vyhnuli traumatu z rozvrácené rodiny, jakmile odmaturovaly, nastal čas - nakonec jsem mu bez dalšího váhání nabídla rozvodové papíry.

https://www.pexels.com/

Po tuctu let samoty jsem nepřestávala myslet na muže, který se mnou kdysi sdílel byt a jezdil na výlety. Ať už však uběhlo kolik času nebo přišly jakékoliv svátky, zdálo se, že jeho pozornost upoutávají pouze jeho synové - nikdy si ani nevzpomněl na naše společné vzpomínky z minulosti. Pak se jednoho dne z ničeho nic ozvalo nečekané zaklepání na dveře; že by se konečně vrátil?

Po dlouhé době odloučení stál přede mnou na prahu starý muž. Jeho zdravotní stav se od doby, kdy jsem ho viděl naposledy, výrazně zhoršil; zdálo se, že mi s ním vyrazil i část dechu. Oba jsme mlčeli snad celou věčnost, až jsem ho nakonec pozval dovnitř a snažili jsme se ze všech sil o konverzaci - ale stále toho bylo tolik, že ani jeden z nás nedokázal říct nahlas ve strachu, aby se nerozplynul jakýkoli náznak klidu, který nám ještě zbýval.

https://www.pexels.com/

Po dvou šálcích čaje jsme s mým odcizeným otcem začali řešit choulostivý problém, kvůli kterému jsme se po dvanáct let tak odcizili. Požádal mě o odpuštění za všechny své špatné činy v naší minulosti a postavil mě před nečekané, ale náročné rozhodnutí - znovu se s ním spojit, nebo zůstat daleko? I když jsme si od té doby nebyli blízcí, stále má v mém srdci zvláštní místo jako muž, který mi dal několik nádherných vzpomínek a sdílel se mnou ty nejcennější životní okamžiky: byl u toho, když jsem se stala dvojnásobnou matkou. Nebylo snadné rozhodovat o tak důležitých věcech v krátkém čase; už jen mluvit o nich po všem, co se stalo předtím, vyžadovalo odvahu. Teď se rozhoduji mezi tím, zda dát tomuto vztahu poslední šanci, nebo odmítnout to, co by mohlo být jeho poslední příležitostí.

Zdroj: pukuotukas.com

Sdílejte článek