Manžel pil po celé manželství kávu se solí. Proč?

Malé (nevinné) lži jsou ve vztahu velmi běžné, a to hlavně na jeho začátku. Někdy jsou lidé tak nervózní, že řeknou nějakou hloupost a potom už neví, jak to změnit a říct pravdu. V některých případech to zajde tak daleko, že si váš partner malou lež zafixuje a žijete s ní společně až do konce svého vztahu. Někdy právě na podobných lžích vztahy končí. Jindy vydrží až do konce života.

Malá lež se proměnila v životní chybu

Muž byl na prvním rande se svou budoucí manželkou tak nervózní, že v kavárně požádal číšnici o sůl do kávy místo cukru. Někomu by se to mohlo zdát jako vtipná historka, kterou mohou vyprávět dětem a vnoučatům. Jenže tento muž se cítit tak trapně, že své ženě neřekl pravdu. Mohl jí říct, že šlo pouze o výsledek nervozity, ale neudělal to.

Pixabay

A ona mu po desítky let jejich manželství vařila každé ráno kávu. Vždy mu tam dala špetku soli, protože si myslela, že tak velmi rád pije kávu. Dokonce jí řekl, že v dětství žil u moře a slaná chuť mu připomíná jeho dětství. Tohle ale byla naprostá lež, protože snad nikdo nepije rád kávu se solí. Tento muž to vydržet po desítky let, protože netušil, jak říct manželce pravdu.

Až po smrti manžela se žena dozvěděla pravdu

Ve chvíli, kdy zemřel, našla jeho manželka doma dopis. V něm jí konečně řekl pravdu, kterou ji nedokázal říct do očí. Přiznal svou nervozitu, chybu při objednávání kávy v kavárně i to, že jí nedokázal nikdy říct pravdu. Každý den pil kávu se solí, protože to byla důležitá vzpomínka z jejich první schůzky. Ze schůzky, která začala celý jejich vztah a dlouholeté manželství.

Pixabay

Muž se obával, že by si ho jeho žena nevzala, kdyby znala pravdu. Když se to jeho žena dozvěděla, tekly jí slzy po tvářích. Potom se sama rozhodla, že začne pít kávu se solí. Když se jí na to vnučky vyptávají, vždy má pro ně stejnou odpověď: „Protože takhle je mnohem sladší!“ Tohle je důkaz pravé lásky, protože muž nikdy nelitoval hrozné chuti kávy. Záleželo mu pouze na lásce a štěstí jeho manželky.

Zdroj: somzena.sk