David Hampl
13 listopadu, 2019

Chtěli byste ušetřit nějakou tu korunu, ale nevíte jak? Blíží se zima, období chladného počasí, kdy budete chtít doma topit abyste neumrzli. A to je právě ideální možnost, jak ušetřit nemalé peníze. Pomůže vám k tomu jednoduchá metoda, kterou si navíc v klidu zvládnete vytvořit doma. Její efekt sami poznáte při vyúčtování energií. Co je tou úžasnou metodou? Obyčejná bublinková folie.

Síla bublinkové folie

Primárně se tato folie používá k balení zboží, aby se neponičilo. Má ovšem i jinou funkci, o které jste možná nevěděli. Během topné sezony dokáže ušetřit nemalé peníze a utvořit vám doma příjemné klima. Bublinková folie představuje praktickou izolaci, díky které ušetříte mnoho peněz za topení. Budete tak moci pořídit třeba hezký dárek pro svého partnera nebo děti.

Okna jako riziko

Největším problémem při topení v chladném zimním období je samozřejmě studený vzduch. Dostává se do interiéru především kvůli špatné izolaci oken a stěn. Pokud jsou okna starší nebo jsou špatně seřízena či nekvalitně usazena, pak je riziko mnohem větší. I malá netěsnost může způsobit velké změny teplot, takže je lepší mít vše pořádně utěsněné. Nechcete přece klepat zimu u televize.

Ideálním řešením, jak si doma zajistit příjemně teplé klima i za těch nejchladnějších dnů, a přitom nevyhodit hromadu peněz, je použít pomocníka v podobě již zmiňované bublinkové folie. Díky její struktuře, která je z velké části tvořena vzduchem, je skvělým a efektivním izolantem.

Navlhčit, přilepit a je to

Možná se teď ptáte, jak folii správně použít, aby byl efekt co nejlepší. Jak už jsme se zmínili, hlavním rizikem jsou okna. Právě na tato místa je vhodné folii aplikovat, ideálně ve velikosti daného okna. Tam, kde má folie bublinky, ji navlhčete vodou a přimáčkněte ji na okno. Folie dokonale přilne a bude tam držet celou zimu. Na jaře ji bez problémů sundáte. Za pár korun a pár minutek času tak ušetříte penízky, které budete moci využít na něco jiného.

Sdílejte článek