Manželé bez dětí říkají, že to bylo nejlepší rozhodnutí v životě

Wendy Thomas (55) a Steve Thomas (51) žijí společně v Kalifornii. Ani ve svém věku nemají děti a oba chodí do práce. Takovým párům se říká DINK (duální příjem, žádné děti). Ve Spojených státech je tento životní styl velmi populární a mnoho párů se rozhodlo, že nikdy nebudou mít děti. Takový život je podle nich naprosto v pořádku a dokonce i založili vlastní klub.

Životní styl bez dětí

Životní styl DINK si tento manželský pár užívá naplno. Založili také klub DINK na sociálních sítích, kde se schází bezdětné páry. Tito dva manželé jsou spolu již 20 let a původně uvažovali, že budou mít klasickou rodinu jako ostatní. Svého rozhodnutí ale vůbec nelitují. „Myslím, že jsme brzy začali vidět některé z výhod tohoto životního stylu,“ vysvětlil Steve. Mnoho lidí to nechápe, ale tento pár je ve svých 50 letech velmi šťastný, že mají jen jeden druhého.

Rozhodnutí ovlivnila finanční situace v zemi

„Životní náklady v jižní Kalifornii jsou velmi vysoké. Žít zde pohodlný životní styl s dvojnásobných příjmem je obrovská výhoda,“ vysvětluje. Wendy byla původně designérka interiérů, ale už je v důchodu. Díky tomu, že měli po mnoho let dva poměrně vysoké příjmy a nemají děti, si nyní mohla dovolit odejít do důchodu dříve a nebát se o svou životní úroveň a pohodlný život. Nehledě na to, že manželé mohou svobodně cestovat a žít zábavný život.

Čtěte také: Nehoda Letadla s Christianem Oliverem (51): Zoufalý Boj Záchranářů o zachránění herce a jeho dcer

Bezdětného života nelitují

Podle Wendy bezdětnost znamená mnohem větší flexibilitu. Rodiče s dětmi mohou mít velmi dlouhá a šťastná manželství. Zároveň to neznamená, že se bezdětné páry nikdy nerozvedou. Pro každý pár je ideální něco jiného a musí podle toho učinit svá životní rozhodnutí. Nikdo vám nemůže říkat, jak máte žít. Jsou bezdětné páry, kterým to doopravdy vyhovuje, a jsou šťastní po mnoho let. A potom páry, které si nemohou představit svůj život bez velké rodiny a mnoha dětí.

Zdroj: filantropikum.com