Manželé po 91 letech říkají, že jsou stále zamilovaní jako na začátku vztahu!

Jiný kraj, jiný mrav. V některých částech světa jsou povolené a poměrně běžné sňatky nezletilých dětí. To se stalo dvěma sirotkům, kteří se museli vzít velmi mladí. Zecheriah a Shama’a jsou manželé již 91 let, protože se vzali ve věku 12 a 10 let. V Jemenu to bylo velmi běžnou praktikou, a to zejména u sirotků. Ani dnes to ale není žádnou výjimkou.

Pár prošel mnoha výzvami, ale jsou spolu i po 91 letech

Sirotci byli donuceni ke svatbě, aby zůstali v židovské komunitě. Navíc to bylo výhodné i pro místní úřady, protože se nyní museli extrémně mladí novomanželé postarat sami o sebe. To rozhodně není ve věku 10 nebo 12 let vůbec jednoduché. Tento krásný pár si proto zažil něco, co by nemělo zažít žádné dítě. Všechny výzvy ale společně překonali a jsou spolu dodnes.

shareably.net

Obrovská rodina jim přináší radost

V roce 1948 unikli z Jemenu a přestěhovali se do Izraele, aby unikli pronásledování Židů. Postupně založili velkou rodinu o 11 dětech a dnes mají celkem 64 vnoučat a pravnoučat. Právě rodina je jedním z důvodů, proč jsou stále spolu a každý den jim přináší obrovskou radost. Manželé se milují i po 91 letech manželství a jejich láska je velmi hluboká.

Čtěte také: Nikdy není pozdě: 87letý muž přišel před 2 lety o ženu a nyní se oženil s její nejlepší kamarádkou

Manželství pro ně bylo požehnáním od Boha

Zachariáš se považuje za velmi požehnaného, že se oženil se svou ženou. Je vděčný za mnoho let, které spolu mohli strávit a za velkou rodinu, kterou dokázali společně vybudovat. „Bůh mi ji poslal. Měl jsem štěstí, že jsem ji vyhrál. Ženy se ke mně hrnuly jako o ovcích, ale žádnou z nich jsem si nevzal. Pamatuj, že tohle je moje první a poslední žena, kterou jsem si vzal a nikdy jsem ji nevyhodil.“

Tento pár je důkazem pravé lásky

Shama’a řekla, že pro ni manželství bylo vždy velmi příjemné a mnoho let společně žijí bez neshod. Oba dva jsou velmi rádi, že spolu tráví život. A oba také doufají, že nikdy nebudou muset žít bez sebe.

Zachariáš věří, že je Bůh spojil dohromady a vezme si je ve stejnou chvíli. „Bůh nás celou cestu chránil a nechá nás dva zemřít společně,“ řekl. Láska tohoto páru by měla být inspirací pro náš všechny.

Zdroj: shareably.net