Manželé si vytvořili na zahradě malý ráj plný přírody

Manželský pár z Anglie se rozhodl, že udělá na své zahradě něco velmi netradičního. Proměnili velkou část svého pozemku na úžasný bazén, ve kterém se nepoužívá chemie. Trvalo jim to 2 roky a 1500 rostlin, aby dosáhli svého cíle. Výsledek za to rozhodně stojí, protože takový bazén na své zahradě zaručeně nikdo jiný nemá.

https://twice.hu/

Přírodní koupaliště na zahradě

Jon a Caroline Edwardsovi získali inspiraci na vlastní bazén z videa, které viděli v roce 2018 na internetu. Chtěli vybudovat asi 2 metry hluboké přírodní koupaliště o rozměrech 7 x 9 metrů. Nakonec se to stalo obrovským projektem pro oba dva. Na zahradě chtěli mít jen přírodu bez použití chemie. Když odešli všechny čtyři děti z domu, měli na tento projekt dost času. O nápadu mluvili jednu noc při popíjení vína. Druhý den si pronajali bagr a pustili se do práce.

https://twice.hu/

DIY projekt, který vás překvapí

Caroline byla na začátku trochu skeptická, protože věděla, že Jon vždy začal nějaký projekt, ale nedokázal ho dokončit. V tomto případě by ale měla díru uprostřed zahrady. Doufala, že tento projekt se stane přelomovým a budou schopni ho společně dokončit. A to se také stalo. Prvním problémem se stal samotný bagr, protože bylo velmi náročné ho dostat na zahradu.

„Dlouhou dobu byla v naší zahradě obrovská díra, což byl velmi ošklivý pohled, ale Jon měl vizi a já jsem v ni věřila a všechno se to spojilo,“ řekla Caroline. Na naplnění bazénu museli přivést dešťovou vodu potrubím, což trvalo dlouho. Díky tomu ale zmenšili náklady na minimum. Vodu svedli z okapu a střechy, takže se bazén napustil sám bez vysokých účtů za vodu.

https://twice.hu/

Co je součástí zahrady?

Kromě bazénu je na zahradě také sauna a terasa. Rostliny udržují celý prostor v čistotě. První koupání bylo pro pár přímo nebeské, protože si na něj počkali 2 roky. „Rostliny udržují koupaliště v dokonalé čistotě a zůstává krásné po celý rok, v zimě se nemusí zakrývat a do naší zahrady přitahuje spoustu zvířat,“ řekla nadšená Caroline. Stavba koupaliště stále 18 tisíc liber (cca 500 tisíc korun).

https://twice.hu/

Zdroj: twice.hu