Máte auto? Dejte si pozor na nový trik zlodějů. Před každou jízdou si zkontrolujte své pneumatiky. Jinak hrozí velké riziko, že vás donutí zastavit a následně dojde k nejhoršímu – okradou vás o všechny peníze

Zloději peněženek a kapsáři byli asi od té doby, kdy byly peněženky poprvé vyrobeny. Nejen každá žena by měla být ostražitá, protože mít odcizenou peněženku nebo ztracené doklady, se může stát nepříjemným zážitkem. Podívejte se, jaké fígle zloději používají.

Pozor na nepozornost

Zde je několik nápadů, které vám pomohou lépe chránit vaši peněženku před odcizením. Za prvé, musíte vědět, že většina kapsářů a zlodějů kabelek se necítí. Jejich filosofií je, že jejich oběti byly neopatrné a jejich povinností je využít příležitosti ke krádeži s procesem identifikace oběti. Co zloději peněženky hledají? Dívají se o kolo sebe a hledají neopatrné majitele. Je však pravdou, že někdy používají triky, kterými vás napálí. Pozor na:

  • peněženka vyčnívající z kabelky
  • kabelku nebo peněženku v nákupním košíku
  • odemknuté auto s doklady

Nejlepším cílem je žena samotná s visící kabelkou nebo ta, která nevěnuje svým osobním věcem velkou pozornost. To je však jedna věc, druhá je ta, že zloději často nastražují pasti, do kterých vy se snadno chytnete. Často k tomu používají vaše auta.

Čtěte také: Jezte toto ovoce a už za pár dní na sobě budete pozorovat výrazné změny! Toto malé a nevýrazné ovoce patří k nejzdravějším na světě.

Pozor na triky na kolech

Představte si situaci, kdy jdete na nákup a bedlivě střežíte svou kabelku i s doklady. V klidu nakoupíte bez újmy a vydáte se přendat váš nákup do vozidla. Nejen že je velkou chybu kabelku odložit na sedadlo a poté jít dávat nákup do kufru, triky jsou ještě dokonalejší. Auto nastartujete a rozjedete se. V tom uslyšíte zvuk, který vám přijde divný. Proto zastavíte a jdete se podívat, co se to děje. Nikoho z nás by nenapadlo, že kabelka, která leží na vedlejším sedadle, je rázem pryč. Hluk, který vydává vaše auto, je způsoben tím, že šikovný zloděj vám na pneumatiku upevnil plastový pásek s kovovým koncem. Dejte si pozor na tyto triky a nedejte zlodějům sebemenší šanci.

Před jízdou si zkontrolujte auto

Již v autoškole nás učili, že bychom si měli před jízdou zkontrolovat auto, alespoň pohledem. Ta jedna minuta, při které obhlédnete očima vozidla a zkontrolujete kola, vás jistě nijak neomezí, a může vám zachránit nejen vaše doklady.