Máte doma tohle máslo? Ihned ho hoďte do koše!

V posledních letech se mnohem více objevují informace o potravinách, které nejsou vhodné k jídlu. Nyní se objevil další případ. Síť obchodů Billa sama upozornila na jeden produkt, který by lidé neměli jíst. Nekvalitní a nebezpečné potraviny se dostávají na pulty obchodů mnohem více než dřív a téměř se zdá, že jde o český standard. O co se jedná tentokrát?

Společnost Billa varuje před oblíbeným máslem

Netradičně s varováním přišel samotný obchod. Společnost Billa oznámila svým zákazníkům, že v současnosti stahuje z prodeje pomazánkové máslo s křenovou příchutí od interní značky Clever. Oni sami ho ale nevyrábí. Ve skutečnosti za tím stojí firma Olma. Ani jedna ze společností neřekla přesně, proč je produkt špatný. Jen řekli, že se může nafouknout jeho víčko.

Tato reakce je pravděpodobně způsobena tím, že při výrobě došlo k chybě. Uvnitř výrobku nyní dochází k nežádoucí chemické reakci, která je pro náš trávicí systém nebezpečná. Jestli máte doma toto máslo, neměli byste ho v žádném případě jíst. Bohužel jde o oblíbený produkt, který si již koupilo mnoho Čechů. A hodně z nich ho teď bude muset vyhodit.

Čtěte také: Proč se ani trošku neusmějí? Příběhy starých fotografií jsou smutné!

shutterstock.com

Tohle máslo hoďte do koše nebo ho dojděte vrátit

Podívejte se do své lednice. Máte-li tam pomazánkové máslo s křenem značky Clever o hmotnosti 150 gramů s trvanlivostí do 26. listopadu 2023, musíte ho vyhodit. Nejjednodušší bude ho jednoduše hodit do koše. Jestli nechcete přijít o své peníze nebo jste koupili větší množství, můžete ho odnést do jakékoli prodejny Billa. Dokonce i bez účtenky vám vrátí peníze.

Výrobci i zákazníci si na podobné události musí dávat pozor. Jednoduše se nemůžeme vždy spoléhat na to, že zakoupené zboží je nezávadné. Jestli si chcete být vždy jistí, že máte doma kvalitní a nezávadné potraviny, možná byste měli zvážit domácí přípravu. Ochucené máslo, sýry a mnoho dalších produktů si můžete doma vyrobit sami bez tohoto rizika.