David Hampl
2 října, 2017
[no_pagination]

Vaše ložnice musí být útulná a pohodlná, protože tam trávíte většinu svého odpočinkového času. Dokonce i malý prostor může být přeměněn na nejlepší místo Vašeho domova, které nebudete chtít opustit. Shromáždili jsme pro Vás tipy a triky, které Vám pomohou zdokonalit ložnici na to nejkrásnější místo ve Vašem domě!

Pozor na temné barvy

Vyhněte se temným stěnám ložnice. Světlá barva, nebo tapeta pomohou zvětšit prostor!

Rozjasněte ji

Nebojte se používat jasné barvy: živé stěny, živé obrazy, barevné záclony, nebo jen přikrývka rozjasní Váš pokoj. Ujistěte se, že víte, kdy je toho dost. Někdy málo je více!

Zvětšete prostor opticky

Často se Vaše ložnice chová jako šatna a obrovská šatní skříňka zkrátka zabírá spoustu prostoru? Vyberte si světle šedý šatník, abyste zvýšili pocit prostoru ve svém pokoji.

Využijte vestavěný nábytek

Jako alternativu ke svému obvyklému šatníku zvažte možnost vestavěného výklenku ve zdi. Záclony jako dveře Vám dovolí vychutnat lehkost tohoto interiéru.

Stačí pár obyčejných stojanů

Pro sezónní oblečení můžete vždy namontovat stojan pro běžně používané věci, abyste je měli vždy po ruce. Ty, které nosíte zřídka, se dají položit na police, které odpovídají barvě stěn.

Minimalismus je hitem

Minimalismus je vynikající konstrukční koncept pro malý pokoj. Uchovávejte pouze ty nejdůležitější kusy nábytku a přidejte některé chladné dekorativní prvky.

Hlavně praktičnost

Pokud malá ložnice patří teenagerovi, nebo žákovi, je potřeba nějakého pracovního prostoru. Celý nábytek v této místnosti musí být kompaktní a víceúčelový.

Jasné barvy nesmí chybět

Pokoje pro děti a dospívající budou vypadat hezky s jasnými a barevnými tóny. V tomto případě můžete použít výraznějších barev.

I postel může být praktická

Palubní lůžka Vám pomohou, pokud máte v jedné místnosti dvě děti. Moderní typy těchto postelí jsou velmi pohodlné a skvělé pro úsporu místa.

Zdroj fotografií: freepik.com
Sdílejte článek