Máte nevzhledné nohy, popraskané paty a hrubou kůži na nohách? Neutrácejte tisíce korun v salonech. Ta pravá pedikúra může proběhnout i u vás doma. A stačí použít věci, ze kterých běžně vaříte! -
Menu

Máte nevzhledné nohy, popraskané paty a hrubou kůži na nohách? Neutrácejte tisíce korun v salonech. Ta pravá pedikúra může proběhnout i u vás doma. A stačí použít věci, ze kterých běžně vaříte!

Letní období vyloženě láká k tomu, abyste vystavili své nohy a začali chytat bronz. Jenže léto si také žádá, abychom trošku dali dohromady to, jak vypadají naše nohy. A dávno nejde jen o nechtěné ochlupení, ale také o ztvrdlou a zrohovatělou kůži, která často působí velice nevzhledně.

Jednoduchým řešením je samozřejmě zajít na pedikúru, ale ne každý si může takový luxus dovolit, nebo na to prostě není čas. Existuje tedy nějaký způsob, jak se zkrášlit v pohodlí domova a za minimum finančních investic?

Udělejte si pedikúru doma! Ane ne tu klasickou, zkuste trošku netradiční postupy! Jak se za chvíli přesvědčíte, je to mnohem lepší volba než různé pilníky, skalpely a speciální roztoky určené pro vaše nohy. Tak si vyberte ten svůj vlastní způsob, který vám bude nejlépe vyhovovat a bude pro vás mít nejlepší výsledky.

Aspirin

Když se řekne aspirin, asi si nepředstavíte pedikúru, ale spíše bolest hlavy. Aspirin skutečně volíme především tehdy, když se špatně vyspíme nebo nám není dobře z jiného důvodu. Ale věděli jste, že aspirin si dokáže skvěle poradit i se zrohovatělou kůží? Na domácí pedikúru budete potřebovat jen pár tablet, které rozdrtíte, a ke směsi přidáte ještě pár kapek citronové šťávy. Vznikne tak peelingová pasta, kterou poté aplikujete na paty a necháte působit. Nyní vezmete pemzu a poté jemně bruste daná místa. Jakmile místo opláchnete, bude ztvrdlá kůže tatam a vy si můžete užívat krásné pokožky nohou.

Jedlá soda

Jedlá soda obvykle patří jen do pečiva, ale může vám pomoci i ke krásnější pleti. Postupujte podobně jako u aspirinu. Smíchejte sodu s vodou a trochou citronové šťávy. Opět vám vznikne tuhá bílá pasta, kterou můžete použít podobně jako aspirin. Pastu naneste na paty a nechte chvíli působit. Krouživými pohyby poté odstraňte ztvrdlou kůži a opláchněte vodou.

Čaj

Máte rádi po ránu hrnek horkého čaje? Tentokrát ale čaj nebudeme pít, budeme si v něm máčet nohy. Připravte si silný čajový výluh a nechte jej vychladnout. Poté do na něj namočte obě nohy a nechte čaj působit. Čaj způsobí to, že kůže změkne a půjde snadno odstranit. Potom už stačí vyčkat zhruba 15 minut, nohy vyndat a opláchnout. Doporučujeme opakovat několikrát týdne. Efekt výrazně podpoříte, pokud přidáte do výluhu ještě pár kapek oleje z čajovníku.

Kukuřičný škrob

Když se podíváte do své spižírny v kuchyni, určitě najdete i kukuřičný škrob. Je to běžná součást každé kuchyně, jelikož se často používá k přípravě omáček nebo hustých polévek. Dobře funguje i jako první pomoc proti ztvrdlé a nevzhledné kůži na patách. Výhodou tohoto postupu je to, že z něho nemusíte nic připravovat. Jenom ho trochu vezmete a natřete ho na své nohy. Funguje jako velice jemný a šetrný peeling, který ale účinně dosáhne toho, co potřebujete. Na patách nechte působit asi 20-30 minut a poté opláchněte vodou. Pro lepší efekt můžete paty namazat zjemňujícím krémem.

Ocet

Ocet se dá na pedikúru také vhodně použít. Ale pozor, neměli byste používat ten klasický bílý, je příliš agresivní. Ideálně tedy použijte jablečný ocet. Do něho namočte například kapesník, nebo kousek gázy. Takto vytvoříte obklad, který přiložíte na paty a necháte působit přes celou nos. Paty obalte igelitovým sáčkem, abyste zvýšili působnost octa. Ocet zajistí jak eliminaci bakterií, tak i celkové změkčení kůže. Poté můžete využít klasickou pemzu, anebo některý z výše uvedených postupů k odstranění přebytečné kůže.

Ananas

Ananas všichni známe jako chutné ovoce, které navíc pomáhá při redukční dietě a prostě chutná mimořádně skvěle. Jenže dá se použít i jinak – na pedikúru, která je šetrná, ale i účinná. Obsahuje totiž speciální enzymy, které pomohou odstranit mozol a také změkčit kůži. Budete potřebovat zralý ananas, který na jemném struhadle nastrouhejte najemno, aby vznikla hustá kaše. Tu poté aplikujte na paty. Nyní si na nohy navlečte starší ponožky, které můžete zašpinit, a nechte působit delší dobu, klidně přes noc. Uvidíte, že vaše nohy budou následně jako vyměněné. Hebké a jemné.

Starý chléb

Nemusíte starý chléb hned vyhazovat, kromě topinek z něj můžete udělat i účinnou kúru na ztvrdlou kůži nohou. Kousky starého chleba namočte ho do jablečného octu, rozmělněte ho a poté aplikujte na své nohy. Nohy zabalte do potravinářské folie nechte působit alespoň jednu hodinu. Zmizí nejen ztvrdlá kůže, ale i zápach nohou nebo další kožní potíže.

Aloe vera

Pokud jde o péči o kůži, neexistuje snad lepší rostlinka. Aloe je ideální v péči o akné i ekzém a příjemně dokáže změkčit i ztvrdlou pokožku a dodat jí nutnou hydrataci. Má regenerační a hojivé účinky, což se hodí i při domácí pedikúře. Ideální je pořídit si čerstvou rostlinku, jejíž listy podélně rozřízněte a vymačkejte z nich gel. Ten poté naneste na paty, obalte obinadlem a nechte působit. Za několik hodin bude kůže dokonale měkká. S pomocí pemzy nebo peelingu můžete kůži odstranit.

Doplňky stravy

V lékárně můžete snadno koupit kapsle s vitamínem A nebo E. Pokud je máte, je třeba kapsle opatrně naříznout a využít jejich obsah. Tímto gelem můžete pravidelně mazat nohy. Vitamíny jim dodají hebkost a pomohou postupně zjemnit ztvrdlou kůži. Za pár dní budou vaše nohy zase jako zamlada.

Speciální krém nebo vazelína

V lékárně či drogérii také můžete koupit speciální krém na zrohovatělou kůži nebo rovnou vazelínu. Jedná se o hutné krémy, které dodávají pleti výživu a hydrataci. Tyto krémy pomáhají pokožku nejprve zjemnit, aby se ztvrdlá a zrohovatělá kůže dala snadněji odstranit. Tyto krémy je vhodné také aplikovat preventivně a zabránit tak vzniku ztvrdlé kůže opakovaně.

Líbil se vám článek?

Tisk
KRÁSA A MÓDA

Přirozený způsob, jak mít hladké podpatky na předpis naší babičky.…

Boj s hrubými patami je nikdy nekončící procedurou, kterou mnozí opakují den, co den a stále bez výsledku. Je zbytečné utrácet…
KRÁSA A MÓDA

Zubního kamene a zápachu z úst vás zbaví jednoduše věc,…

Zubní kamen a zubní plak jsou velice nepříjemné. V ústech se pravidelně tvoří a ne vždy se je podaří zcela odstranit…
KRÁSA A MÓDA

Střední dlouhé vlasy: ideální pro každou ženu, atraktivní účesy, díky…

Ne nadarmo se říká, že vlasy jsou korunou krásy každé ženy. Většina žen si toho je velmi dobře vědoma, a…
KRÁSA A MÓDA

6 účinných a jednoduchých způsobů, jak se zbavit zubního kamene…

Krásné zuby a příjemný dech jsou v současnosti jednou z velmi důležitých věcí jak v osobním, tak profesním životě. Prostřednictvím úsměvu totiž působíme…
KRÁSA A MÓDA

Zbavte se křečových žil navždy zcela přirozeným způsobem – tajemství…

Křečové žíly neboli varixy patří mezi jedno z velmi častých onemocnění. Obecně platí, že ženy se s křečovými žilami potýkají mnohem častěji…
KRÁSA A MÓDA

Žena zašla ke kadeřnici a díky účesu omládla o 10…

Jedno staré rčení říká, že vlasy jsou korunou krásy každé ženy. Většina žen si toho je velmi dobře vědoma, a…