Máte nevzhledné nohy, popraskané paty a hrubou kůži na nohách? Neutrácejte tisíce korun v salonech. Ta pravá pedikúra může proběhnout i u vás doma. A stačí použít věci, ze kterých běžně vaříte! -
Menu

Máte nevzhledné nohy, popraskané paty a hrubou kůži na nohách? Neutrácejte tisíce korun v salonech. Ta pravá pedikúra může proběhnout i u vás doma. A stačí použít věci, ze kterých běžně vaříte!

Letní období vyloženě láká k tomu, abyste vystavili své nohy a začali chytat bronz. Jenže léto si také žádá, abychom trošku dali dohromady to, jak vypadají naše nohy. A dávno nejde jen o nechtěné ochlupení, ale také o ztvrdlou a zrohovatělou kůži, která často působí velice nevzhledně.

Jednoduchým řešením je samozřejmě zajít na pedikúru, ale ne každý si může takový luxus dovolit, nebo na to prostě není čas. Existuje tedy nějaký způsob, jak se zkrášlit v pohodlí domova a za minimum finančních investic?

Udělejte si pedikúru doma! Ane ne tu klasickou, zkuste trošku netradiční postupy! Jak se za chvíli přesvědčíte, je to mnohem lepší volba než různé pilníky, skalpely a speciální roztoky určené pro vaše nohy. Tak si vyberte ten svůj vlastní způsob, který vám bude nejlépe vyhovovat a bude pro vás mít nejlepší výsledky.

Aspirin

Když se řekne aspirin, asi si nepředstavíte pedikúru, ale spíše bolest hlavy. Aspirin skutečně volíme především tehdy, když se špatně vyspíme nebo nám není dobře z jiného důvodu. Ale věděli jste, že aspirin si dokáže skvěle poradit i se zrohovatělou kůží? Na domácí pedikúru budete potřebovat jen pár tablet, které rozdrtíte, a ke směsi přidáte ještě pár kapek citronové šťávy. Vznikne tak peelingová pasta, kterou poté aplikujete na paty a necháte působit. Nyní vezmete pemzu a poté jemně bruste daná místa. Jakmile místo opláchnete, bude ztvrdlá kůže tatam a vy si můžete užívat krásné pokožky nohou.

Jedlá soda

Jedlá soda obvykle patří jen do pečiva, ale může vám pomoci i ke krásnější pleti. Postupujte podobně jako u aspirinu. Smíchejte sodu s vodou a trochou citronové šťávy. Opět vám vznikne tuhá bílá pasta, kterou můžete použít podobně jako aspirin. Pastu naneste na paty a nechte chvíli působit. Krouživými pohyby poté odstraňte ztvrdlou kůži a opláchněte vodou.

Čaj

Máte rádi po ránu hrnek horkého čaje? Tentokrát ale čaj nebudeme pít, budeme si v něm máčet nohy. Připravte si silný čajový výluh a nechte jej vychladnout. Poté do na něj namočte obě nohy a nechte čaj působit. Čaj způsobí to, že kůže změkne a půjde snadno odstranit. Potom už stačí vyčkat zhruba 15 minut, nohy vyndat a opláchnout. Doporučujeme opakovat několikrát týdne. Efekt výrazně podpoříte, pokud přidáte do výluhu ještě pár kapek oleje z čajovníku.

Kukuřičný škrob

Když se podíváte do své spižírny v kuchyni, určitě najdete i kukuřičný škrob. Je to běžná součást každé kuchyně, jelikož se často používá k přípravě omáček nebo hustých polévek. Dobře funguje i jako první pomoc proti ztvrdlé a nevzhledné kůži na patách. Výhodou tohoto postupu je to, že z něho nemusíte nic připravovat. Jenom ho trochu vezmete a natřete ho na své nohy. Funguje jako velice jemný a šetrný peeling, který ale účinně dosáhne toho, co potřebujete. Na patách nechte působit asi 20-30 minut a poté opláchněte vodou. Pro lepší efekt můžete paty namazat zjemňujícím krémem.

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2

Líbil se vám článek?

Tisk
KRÁSA A MÓDA

KATASTROFA: Sedm děsivých fotografií slavných žen před a po plastické…

Plastická operace je v dnešní době velmi oblíbenou aktivitou většiny lidí. Každý chce vypadat co nejlépe, a proto do svého vzhledu…
KRÁSA A MÓDA

Měla tak řídké vlasy, že se styděla kamkoli jít. Návštěva…

Máte řídké nebo špatné vlasy, se kterými nejste spokojeni? Pokud ano, ale i přesto vám nevadí vyjít s nimi mezi lidi,…
KRÁSA A MÓDA

Její vlasy začaly po náročné léčbě vypadávat a ona měla…

Některé léky umí vyléčit člověka a zbavit ho závažných onemocnění. Většinou se ovšem jedná o silné léky, které si berou…
KRÁSA A MÓDA

Babička mi poradila abych smíchala aloe vera s touto přísadou…

Každá žena touží po tom být krásná, ale krása někdy dost stojí. Především v dnešní době umí být péče o pleť…
KRÁSA A MÓDA

Tchýně si nalila na nehty tuto léčivou směs, nechápala jsem…

Náš fyzický vzhled je pro nás něčím velmi důležitým a bohužel máme tendenci věnovat více pozornosti fyzickému vzhledu než jiným…
KRÁSA A MÓDA

Tato babská metoda odstraní zubní kámen a vybělí zuby přírodní…

Trápí vás zubní kámen a nepříjemný vzhled vašich zubů? Zbavte se problémů pomocí této přírodní směsi, která má prokazatelně pozitivní…