Máte problémy s vysokým krevním tlakem měli by jste se za každou cenu vyvarovat konzumaci těchto 14 jídel -
Menu

Máte problémy s vysokým krevním tlakem měli by jste se za každou cenu vyvarovat konzumaci těchto 14 jídel

Vzhledem k tomu, že výživa je jednou z hlavních příčin srdečních chorob, správná strava je nanejvýš důležitá pro každého, kdo si chce udržet své zdraví na optimální úrovni.

Existují určité potraviny, které poškozují srdce, snižují cirkulaci krve a mohou také způsobit další vážné zdravotní problémy. V tomto článku vám představujeme 14 potravin, které jsou škodlivé pro naše zdraví a proto je třeba se jim vyhnout za každou cenu!

kuchyňská sůl

Nadbytek soli může vést ke zpomalení krevního oběhu a k zadržování vody. Může vést k poškození mozku, ledvin a k srdečním problémům

hranolky

Věděli jste, že průměrná porce hranolek obsahuje více než 270 mg sodíku a 19 gramů fuku? Konzumace nadměrného množství sodíku nevyhnutelně vede k zadržování vody v těle a k nárůstu hmotnosti

pizza

Podle GMA je mražená pizza doslova nabitá sodíkem, který je pro tělo škodlivý. To platí zejména pro aroma masa a sýru v pizze.

Mražené švestkové koláčky

Jeden sladký mražený koláček obsahuje téměř 30 g tuku a 1300 – 1400 mg sodíku. Už jen tím několikanásobně překračujeme náš denní limit.

Čínská nudlová polévka

V jedné porci je 1580 mg sodíku a 14 gramů tuku. Musíte uznat, že to je víc, než dost.

Instantní slepičí polévka

I když instantní polévka je velmi výhodná pro ty, kdo nemá čas, její zdravotní rizika jsou opravdu alarmující. Opět je to kvůli zvýšenému obsahu sodíku. Abychom měli lepší představu – jedna porce polévky obsahuje až 800 mg sodíku.

Trvanlivé ochucené sušenky

Ochucené trvanlivé sušenky obsahují mnoho dochucovadel a soli. Když už sáhnete po nich v obchodě, nezapomeňte se podívat na složení, zejména na obsah sodíku.

margarín

I když margarín nachází široké uplatnění v naší každodenní rutině, je pravdou, že nemá zrovna nejzdravější složení. Při jeho výrobě se používá vysoká teplota, která ho umožňuje dostat do výsledné podoby. Také v něm najdeme hliník, platinu, či nikl. Překvapuje vás to? Nás ani ne!

Pickles

Znáte tuto slanou pochoutku? Podle toho, že na složení neobsahuje mnoho kalorií, mnozí z nás si mohou myslet, že patří k nevinným pochoutkám. Opět však chceme upozornit na vysoký obsah sodíku. Střední balení obsahuje 570 mg sodíku, což je o 1/3 více, než je doporučená denní dávka.

masné výrobky

Většinu srdečně-cévních onemocnění způsobuje zvýšená konzumace masných výrobků, jako například párky, slanina, či konzervy. Pokud se chcete vyvarovat zvýšenému krevnímu tlaku a zachovat si zdravé srdce, vyvarujte se masovým separuje a konzumujte masné výrobky s nízkým obsahem soli.

červené maso

Omezte konzumaci červeného masa a snížíte tak riziko vzniku srdečně-cévních problémů

cukr

Cukr, zejména umělá sladidla se spojuje s hypertenzí a s několika problémy se srdcem

šišky

Ano, jsou velmi chutné, ale také neskutečně bohaté na kalorie. Ve skutečnosti jen jedna kobliha obsahuje 200 kalorií a 12 gramů tuku

Pepsi

Podle studie provedené Americkou Asociací Srdce sodové a ochucené nápoje obsahují umělá sladidla, které jsou jedním z hlavních viníků hypertenze.

alkohol

Většina studií přišla ke stejnému závěru: alkohol snižuje úroveň zásob krve. Podle výzkumu provedeného v Jižní Koreji, alkohol patří také k příčinám problémů s krevním tlakem.

Látky, které pomáhají snižovat krevní tlak

Patří zde potraviny bohaté na vlákninu, které pomáhají snižovat krevní tlak. Například zde patří fazole, hrášek, zelenina, zrno ovsa, těstoviny a rýže. Všechny z nich jsou bohaté na vitamíny a minerály a také zasytí na delší dobu.
Přírodní potraviny a zelenina: Potraviny s vysokým obsahem draslíku pomáhají snižovat obsah sodíku a tím pomáhají snižovat krevní tlak. Doporučuje se konzumovat špenát, fazole, sladké brambory, rajčata, banány, či pomeranče.
Bylinky a koření: jídlo nemusíte ochucovat solí. Zkuste místo ní sáhnout po bylinkách. Bazalka, tymián, oregano, šalvěj či rozmarýn. Budete překvapeni nepoznanou chutí.

Líbil se vám článek?

Tisk
ZDRAVÍ

Máte problém se zácpou? Udělejte tento pohyb a okamžitě se…

Zácpa patří mezi jedno z témat, o kterém se na veřejnosti příliš nemluví. To ale není řešení, protože zácpa s sebou přináší…
ZDRAVÍ

Koupání v roztoku s citronem vám umožní rozloučit se s…

Sychravý podzim je doba jako stvořená pro nejrůznější relaxační koupele, které nás nejen zahřejí, ale také nám pomohou na chvíli…
KRÁSA A MÓDA

Zubního kamene a zápachu z úst vás zbaví jednoduše věc,…

Zubní kamen a zubní plak jsou velice nepříjemné. V ústech se pravidelně tvoří a ne vždy se je podaří zcela odstranit…
TIPY A TRIKY

Nemůžete vyčistit troubu? S tímto trikem okamžitě odstraníte veškeré mastnoty,…

Také nakupujete stále nové drahé prostředky pro čištěn trouby a výsledek v podobě zářivé čistoty se ne a ne dostavit? Potom…
TIPY A TRIKY

Závěsy bílé jako v první den nákupu. Namočte je na…

Záclony jsou zcela běžným vybavením mnoha interiérů. Dokážou zajistit potřebné soukromí, stejně jako zlepšují celkový vzhled domova. I když to…
ZDRAVÍ

Tradiční německý recept na čištění tepen – opravdu funguje! Doporučují…

O tepny bychom se měli po celý život starat. Pokud to neděláme, tak se v nich hromadí nečistoty a zanáší se.…