Stává se velmi často a ani nemusí být špatné izolace, že jedna či dvě zdi v domácnosti jsou studené více než ostatní. Je to způsobeno převážně tím, že je místnost orientovaná na severní stranu. V takovém případě může nastat velký teplotní rozdíl, a to až o sedm stupňů. Můžete použít jedno velmi rychlé a efektivní řešení, které zvládnou i ženy.

Co bude třeba, a co nám izolace zajistí?

Jedná se o efektivní řešení, které bude opravdu levné a rychlé. Za jeden den si dokáže i žena zateplit například ložnici nebo jiný pokoj, který chladne či plesniví. K tomuto kroku budete potřebovat XPS desky – polystyrenové desky s uzavřenými buňkami, lepidlo na polystyren a malbu dle libosti. Tento jednoduchý způsob izolace vám může pomoci vyrovnat vnitřní teplotu, eliminuje vlhkost stěn a plíseň vymizí, zdi nepromrznou a teplota se může zvýšit o více než pět stupňů.

Plíseň na zdech

Než se vrhnete do zateplování, zjistěte, zda na zdech není plíseň. Pokud ji tam najdete, rozhodně před zateplením zasáhněte. Použijte přípravky na bázi chloru a našplíchejte ho na zeď. Nechte alespoň jeden den působit, poté zeď mírně oškrabte a můžete pokračovat. Také byste si měli být jisti, že je zeď suchá.

Zateplení

Pokud jste si jisti, že je zeď bez plísní a je rovná, můžete se vrhnout na izolaci. Aby bylo zateplení účinné, musíte desky umístit na všechny chladné zdi v místnosti. Podle návodu smíchejte lepidlo, naneste ho válečkem na zeď a umístěte na lepidlo XPS desky – vedle sebe a bez mezer. Rádi bychom ještě upozornili, pokud máte zeď mastnou, musíte ji oškrábat. Pokud se vám desky nějak pohnou či se vytvoří mezery, můžete je pomocí akrylového tmelu zadělat. Poté počkejte alespoň tři hodiny a naneste zvolenou malbu.

Pokud polystyren umísťujete vedle oken, doporučujeme dokoupit chrániče hran, aby se polystyren nezalamoval.      

Sdílejte článek