Matematická hádanka pro všechny, kdo chtějí trápit svůj mozek

Matematické hádanky patří mezi oblíbené, a to hlavně u mužů. Ti mají lepší logické myšlení než ženy a tyto hádanky jim přirozeně více vyhovují. Vyzkoušet ji ale může každý, včetně školních dětí. Možná budete potřebovat několik pokusů na vyřešení tohoto tajemství, ale zaručeně to zvládnete. Někteří lidí dokonce ani nepotřebují více než dva nebo tři pokusy. Zkusíte to také?

Podívejte se na tento příklad

Matematika není vždy tak jednoduchá, jak bychom chtěli. Každý matematický úkol vyžaduje soustředění a silné zapojení vašeho mozku. Právě díky tomu jde o skvělý způsob, jak ho trochu posilovat. Na řešení každý přijde po svém a každý na to jde trochu jinak. Máme pro vás dobrou zprávu. Neexistuje pouze jedno dobré řešení. Tento příklad můžete hned dvěma způsoby. Řekneme vám, jak se dostat ke správnému výsledku. Jdeme na to.

webniusy.com

Řešení číslo 1

První řešení je snadné. První řádek je jednoduchý. Na druhém přičtete výsledek z prvního řádku (2 + 5 + 5 = 12). Na třetím řádku uděláte to samé. Přičtete výsledek z druhého řádku. Tím získáte číslo 21. A na posledním řádku jen pokračujete dál. Získáte 8 + 11 + 21 = 40. Jedním z výsledků je proto číslo 40 a je to naprosto dobře. Kouzlem této záhady je fakt, že to není jediný správný výsledek. S jiným postupem totiž získáte jiné číslo na konci. Obojí je přitom dobře.

Čtěte také: 10 faktů o láku z nakládaných okurek, které neznáte

Řešení číslo 2

Nyní se podíváme na jiný postup s jiným výsledkem. Všichni víme, že 1 + 4 = 5. Stejný výsledek získáte také při násobení a přičtením prvního čísla (1 + 4 x 1 = 5). Na druhém řádku dělejte to samé. Získáte 2 + 2 x 5 = 12. Na třetím řádku bude postup vypadat 3 + 3 x 6 = 21. A na posledním řádku udělejte to samé. Nakonec budete mít výsledek 8 + 8 x 11 = 96. V tomto případě je tedy výsledek 96. Oba postupy jsou v pořádku. Záleží jen na tom, jak se na to díváte. Jaký z těchto postupů je podle vás lepší?

Zdroj: webniusy.com