Matka 4 dětí rozdělila internet na dva tábory. Proč?

Matka a manželka z Austrálie se na sociálních sítích podělila o svůj každodenní program. Každé ráno vstává ve 4:30, aby svému manželovi připravila snídani a kávu. Tím šokovala internet a rozdělila ho na dva protichůdné tábory. Brooke Smith vychovává 4 děti a zároveň se snaží být svému muži tou nejlepší manželkou.

Oddaná matka a manželka

„Nikdy nejde spát, aniž bych připravila jídlo a oblečení pro své děti a manžela na další den. A vždy se starám o to, aby byl dům čistý, nádobí hotové a pračky plná oblečení, připravená na ráno. To znamená, že někdy jdu spát ve 21 hodin a jindy o půlnoci. Každý den však vstávám velmi brzy, ve 4:30 ráno, abych udělala snídani a kávu pro manžela, ale také abych si stihla vypít horkou kávu a upravit si vlasy.“

Spokojená žena, spokojený domov

Podle Brooke je spokojená domácnost jedině v případě, že je spokojená máma. Proto se každý den věnuje domácí práci, i když na to nemá náladu. Zdá se, že tento systém pro Brooke a její rodinu skvěle funguje. Uživatelé na sociální síti ale nebyli tak nadšení jako tato oddaná matka a manželka. Pod jejím příspěvkem se proto objevilo velké množství komentářů.

Čtěte také: Jak tato 98letá žena bojuje se samotou?

Proč lidé nesouhlasí s tím, co žena každý den dělá?

Pod příspěvkem se objevil komentář od ženy: „Je skvělé, že to děláš, ale v našem manželství máme rovnocenné partnerství, a proto sdílíme břemeno. Mám manžela, který pracuje dlouhé hodiny a zároveň uklízí, vaří a stará se o naše děti.“ Jiní lidé poznamenali, že taková manželství se viděla na počátku minulého století. Dnes by se měl ale muž podílet na domácnosti stejně jako žena.

Právě to, že vše v domácnosti dělá jen žena a její muž pouze chodí do práce a doma nedělá nic, bylo pro hodně lidí náročné pochopit. Brooke se brání tím, že to pro ně funguje. To je skvělé, ale otázkou je, že jak dlouhou dobu bude tato mladá matka a manželka vyhořelá. Dělat v domácnosti i v manželství všechno rozhodně není zdravé a každé manželství by mělo být rovnocenné.

Zdroj: newsitamea.gr