Matka dvojčat s Downovým syndromem dokazuje, že jsou krásná

Šance, že se narodí dvojčata, je dnes mnohem vyšší než dřív. Je to i tím, že se mnohem více používá technika umělého oplodnění (IVF). Šance na jednovaječná dvojčata je každé tři nebo čtyři porody z každých tisíc dvojčat. Je to proto velmi vzácné. Šance, že se narodí jednovaječná dvojčata s Downovým syndromem, je prakticky nulová. I přesto se to stalo.

Lidé říkali, že má jít na potrat

Savannah Combs zjistila, že čeká dvojčata. Byla nadšená, ale potom se dozvěděla, že mají obě děti Downův syndrom. Byla to šokující zpráva a i manželem velmi dobře věděli, že to bude obrovská výzva. Hodně lidí jí radilo, aby šla na potrat. Říkali jí, že jistě nechce přivést na svět dvě postižené děti. Ona se ale nenechala odradit. Věděla, že budou obě velmi vzácné.

en.newsner.com

Chtěla jim dát šanci, aby za svůj život bojovaly samy. Savannah sdílela celou cestu těhotenstvím na svém TikTok účtu. Obě holčičky si rychle získaly pozornost a hodně příznivců. V jednom ze svých videí Savannah řekla, že jí bylo řečeno, aby se svých dětí zbavila a šla na potrat. Řekli jí, že to nezvládnou. Dívky ale přežili nejen těhotenství a porod. Stále se jim daří velmi dobře.

Čtěte také: Jedinečné vlny přináší nečekané nebezpečí pro všechny lodě

Každé dítě je krásné

Savannah porodila ve 29. týdnu těhotenství. Jednovaječná dvojčata KennadiRue a Mckenli Ackerman se narodila 12. května 2021. Dívky musely strávit pár dnů v inkubátoru, protože se narodily velmi brzy. Naštěstí se rychle dostaly se svou matkou a otcem domů. Jejich rodiče si velmi dobře uvědomují, že jejich život nebude stejný jako u jiných dětí.

en.newsner.com

Navzdory jejich jedinečnosti a stejném vzhledu jejich matka řekla, že je každá úplně jiná. To se u dvojčat velmi často stává, i když jsou jednovaječná. Dělají stejné věci jako jiné děti. Mají pocity, dávají najevo emoce, komunikují a hrají si. Stejně jako jiné děti. Savannah ví, že nejsou obyčejné. Ale právě to na nich miluje nejvíce. A vždy se bude snažit, aby to stejně viděli i ostatní.

Zdroj: en.newsner.com