David Hampl
16 ledna, 2022
, ,

Každý den se můžeme dočíst o případech dětí, které se staly oběťmi nezodpovědného chování rodičů. Někteří z nich, zvláště ti nezkušení, vystavují své děti rizikům a nebezpečím, které jsou pro jiné jen těžko pochopitelné. Tentokrát vám představíme příběh maminky, která nechala své malé novorozeně zavřené v autě, když si odběhla na nákup.

Kolemjdoucí si nevěděli rady

U novorozence tato matka nechala následující stručný vzkaz: „Matka šla nakupovat, zavolejte na (telefonní číslo), kdyby něco potřeboval.“ Před vozidlem se shromáždilo několik kolemjdoucích, aniž by věděli, co mají dělat. Shodou okolností byl jedním z nich slavný DJ, který nahrál fotografie celé situace na sociální sítě a získal odezvu tisíců lidí.

https://www.econsejos.com/

Po chvíli jeden z přítomných kontaktoval matku dítěte, aby se okamžitě vrátila, a to pod pohrůžkou rozbití skla jejího vozidla. Reakce na sociálních sítích se různí. Někteří neskrývají své rozhořčení nad takovým nezodpovědným chováním, jiní se matky zastávají a upozorňují na to, že nikdo nezná celý příběh.

Její chování bylo velmi nebezpečné

Pravdou je, že ponechání miminka v autě může způsobit vážné zdravotní problémy včetně dehydratace či možného udušení. Mimika jsou bezbranné bytosti, které se o sebe nedokáží postarat a přesně vyjádřit co jim chybí, případně zavolat o pomoc. Především pokud jde o novorozence, může smrt nastat velmi rychle.

https://www.econsejos.com/

Během několika minut po telefonátu kolemjdoucích se nezodpovědná matka objevila, jako by se nic nestalo, prodrala se davem lidí a beze slova nastoupila do svého vozidla, se kterým odjela. Zdálo se, že si vůbec nepřipouští, že svým chováním mohla zapříčinit velkou tragédii a nebýt kolemjdoucích, těžko říct, jak dlouho by miminko v autě zůstalo samo. Naštěstí se zdálo, že miminko je v pořádku a žádné zdravotní problémy nemá. I tak je ale důležité uvědomit si možná rizika a děti nikdy nenechávat v autě samotné.

Sdílejte článek