Matka zjistila díky selfie, proč její syn neposlouchal

Melody Yazzani je Američanka, která měla velké problémy se svým 8letým synem. Nedokázala si poradit s jeho chováním a hodně lidí si myslelo, že je jednoduše nevychovaný. Jeho záchvaty vzteku nebyly překážkou jen pro jeho matku, ale také učitele ve škole. Zašlo to tak daleko, že matka vyhledala pomoc lékařů. Ani oni jí nedokázali dát zcela uspokojivou odpověď.

Všichni si mysleli, že má ADHD

„Každé ráno jsem stála před opravdovou výzvou: už jen dostat dítě do školy mě stálo hodně úsilí. Házel věcmi, křičel, měl záchvaty vzteku. A co je nejdůležitější, toto chování nebylo jen doma, ale i ve škole. Každý den si mi učitelé stěžovali a já prostě nevěděla, co dál. Všichni si mysleli, že jsem ho nevychovala dobře,“ říká maminka. Šla s ním k odborníkům, kteří mu diagnostikovali poruchu pozornosti (ADHD). Nikdo ale nedokázal určit, proč se u něj porucha objevila.

poshepky.com

Odpověď našla na selfie

Matka začala hodně hledat na internetu, protože chtěla odpověď. Jednou z příčin ADHD je spánková deprivace. V tu chvíli ji něco napadlo. Podívala se do telefonu na selfie, kde jí syn usnul na rameni. Spí tam s otevřenými ústy. Melody měla podezření a lékař jí ho potvrdil. Její syn měl apnoe a sinusitidu. Během spánku neměl jeho mozek dost kyslíku, a proto byl přes den neposlušný a vzteklý. Sám chlapec také přiznal, že ho často bolela hlava. Jakmile to lékaři zjistili, měli pro něj řešení.

poshepky.com

Nyní všichni žijí v klidu

Součástí léčby bylo odstranění nosných mandlí, což chlapci hodně pomohlo. Od té doby se cítí mnohem lépe a konečně spí se zavřenými ústy. Nyní je z něj klidný a poslušný chlapec, protože se již může pořádně vyspat a nebolí ho celé dny hlava. Matka se rozhodla podělit o jejich příběh, aby pomohla ostatním maminkám, které se potýkají se stejným problémem. Příběh jejího syna jim možná poskytne možnou odpověď na to, proč jsou jejich děti neposlušné a mají neustále záchvaty vzteku.

Zdroj: poshepky.com