Michael Kocáb má strach o syna! Bojí se, že konvertuje k islámu!

Michael Kocáb, známý český hudebník a bývalý politik, nedávno vyvolal pozornost veřejnosti svými obavami o svého syna v souvislosti s islámským náboženstvím. I přes to, že již není aktivním politikem, stále se nebojí vyjádřit své názory na aktuální témata. Nedávno se nechal slyšet, že ho hrůzy války na Ukrajině zaskočily a že se konečně otevřeně rozmluvil i o svém vztahu k ženám.

Sedmdesátiny a plány

Michael Kocáb se letos chystá oslavit své sedmdesátiny. Ačkoli sám nikdy neměl rád kulatiny, rozhodl se udělat si oslavu v rámci festivalu Metronome, kde vystoupí s průřezem své tvorby. Koncert nahrnuje skladby z jeho studijních let na konzervatoři. Dále vážnou hudbu, šansony, ale také skladby z jeho kapel Pražský výběr a Aftershocks.

Obavy o syna

Jedním z nejzajímavějších momentů rozhovoru s Michaelem Kocábem byla zmínka o jeho obavách ohledně syna a jeho vztahu k islámskému náboženství. Podle Kocába se jeho syn David měl spolu s matkou a jejím partnerem odstěhovat do zahraničí, kde by se setkal s islámskou kulturou. To však vyvolalo obavy u Kocába, protože by se obával, že by mohl svého syna ztratit.

Čtěte také: Někdo věří na své strážné anděly. Jak ale poznáte, že je máte kolem sebe?

Michael Kocáb je sice liberálně smýšlející, ale přesto není připravený na to, aby jeho syn žil v úplně jiné kultuře, zvláště v té islámské. Jeho obavy jsou umocněné tím, že Davidova matka je Turkyně a že by syn mohl konvertovat k islámu. Proto se Michael Kocáb rozhodl konfrontovat matku a jejího advokáta s otázkou, jak by takové stěhování probíhalo. Tato otázka způsobila dramatickou situaci, ve které Michael Kocáb opustil jednání, protože mu nedokázali poskytnout dostatečně uspokojivou odpověď.

Střídavá péče a rodinné vztahy

Michael Kocáb se momentálně nachází ve střídavé péči o svého syna Davida. Přestože matka vybojovala, že syna bude mít hlavně ona, Kocáb si ho často bere a stará se o něj. Tato situace může být složitá, protože matka má celkem čtyři děti. Kocáb si bere i její další děti a snaží se být co nejvíce přítomný v životě svého syna. Tento paradox v jejich rodinném vztahu ukazuje, že i přes jejich rozpory mají stále silné pouto.

Zdroj: ahaonline.cz