Domů RECEPTY Milujete kuře? Tak vyzkoušejte těchto 5 triků, které z něho vytvoří dokonalý...

Milujete kuře? Tak vyzkoušejte těchto 5 triků, které z něho vytvoří dokonalý zážitek!

Mnozí se shodneme na tom, že pokrm jakým je kuře dokáže nasytit celou rodinu. Pěkně propečená kůže a lahodné maso se stává důvodem pro lov tohoto nejlepšího kousku. Aby všechno chutnalo a vypadalo tak jak má, je třeba znát několik kulinářských tajemství. Každý šéfkuchař má svou odzkoušenou sadu bylinek a koření, které nejlépe vyzvednou chuť kuřecího masa. Chcete-li tyto tipy a triky ovládat i Vy, přečtěte si následující článek!

Bylinky, víno a mandarinka

Autorka mnoha skvělých kuchařek Eugenia Bone upřednostňuje přípravu kuřete podle středomořské receptury s použitím bylinek, mandarinek, vína a medu. Jednoduše vloží celé kuře na gril a dovnitř doporučuje vložit pár stroužků česneku, několik větviček rozmarýnu a dvě mandarinky rozřezané na polovinu.

Kuřátko poleje voňavou směsí z olivového oleje, bílého vína, mandarinkové šťávy a medu. Pod rošt si položí pekáč a nechá péct 20 minut při teplotě 220 stupňů. Potom kuře zabalí do alobalu a peče dalších 40 minut s teplotou sníženou na 170 stupňů.

Hořčice

Slavný šéfkuchař Jacques Pépin má na přípravu své vlastní tajemství, jak dosáhnout co nejvoňavějšího kuřete s křupavou krustou. Ve svém receptu na kuře doporučuje používat bílé víno, olivový olej a hořčici. A by bylo maso pikantnější, přidejte trochu sójové omáčky a provensálského koření.

Vezměte si celé kuře, na zadní straně si ho nařízněte, vyjměte páteř a zploštěte ho. Smíchejte si 4 prolisované stroužky česneku, 2 PL bílého vína, 2 PL olivového oleje, 2 PL dijonské hořčice, 1 ČL tabaska, 1 ČL sušených provensálských bylinek a 1/2 ČL soli.

Kam dál?

10 nejčastějších chyb, které ženy dělají se spodním prádlem a jak se jim vyvarovat!

Zde je seznam škodlivých věcí, které možná děláte svému mazlíčkovi, aniž byste si to uvědomovali!

10 pozitivních důsledků, které má na Vaše tělo chůze, pokud si dopřáváte procházky každý den!

Co se stane Vašemu tělu, když začnete jíst ovesné vločky každý den?!

Kosmetické tipy, které Vám pomohou osvěžit Váš vzhled a být dobře upravené během chviličky!

Další články