Milujete meruňky a vyhazujete jejich pecky? Může to být velká chyba. Jsou mnohem prospěšnější, než si myslíte. Mluví se o nich jako o pomocníkovi při prevenci, ale také při léčbě rakoviny. Jak je využít? -
Menu

Milujete meruňky a vyhazujete jejich pecky? Může to být velká chyba. Jsou mnohem prospěšnější, než si myslíte. Mluví se o nich jako o pomocníkovi při prevenci, ale také při léčbě rakoviny. Jak je využít?

Meruňky jsou velmi populárním tuzemským ovocem, které je v sezoně snadno k dostání a má také četné možnosti využití. Většina lidí při jejich konzumaci udělá to, že sní plod a pecku vyhodí. Ta však může být dále využitelná. A to jako unikátní lék na rakovinu. Proč to ještě nevíte, proč je to tajeno a jak pecky využít?

Informace stará několik desítek let

Nejde o žádnou novinku, jelikož poprvé se dané informace objevila již v roce 1952. Právě v této době publikoval doktor Ernst Krebst studii spojenou s faktem, že vitamín B17 je velmi prospěšnou látkou pro lidské zdraví. Pojmenoval ji laetrile a dokázal řadu prospěšných účinků. To se však už v té době nehodilo farmaceutickým firmám, které by mohly přijít o zisky. I proto se tento výzkum zametl pod koberec a publikované informace se držely v tajnosti. Dnes opět spatřují světlo světa.

Jeden z nejsilnějších druhů ovoce

Málokdo to ví, ale právě meruňky jsou jedním z nejsilnějších druhů, pokud jde o obsah vitamínu B17. Proč jste o tom do dnešního dne nevěděli? Hlavně kvůli tlaku farmaceutických firem, kterým by se mohly snížit zisky, když by se lidé léčili přírodně a ne pomocí jejich chemických preparátů. Právě B17 je látkou, která má jednu unikátní vlastnost. Dokáže v těle vyhledávat špatné, tedy rakovinotvorné buňky. Stejně tak dokáže prospívat i imunitnímu systému.

Výzkumy účinnost meruněk potvrzují

Že jde o potvrzenou zprávu, to jasně dokládají výzkumy. Jeden z nich se zaměřil především na monitorování himalájského kmene Hunza, jehož strava je založena právě na meruňkách. Statisticky se tento kmen zcela vymyká, jelikož výskyt jakéhokoliv rakovinotvorného bujení je zde nulový. vědci si lámaly hlavu proč a později zjistili, že je to právě jejich stravou. A obsahem vitamínu B17, který je ve velké míře obsažený právě v meruňkách. Nutno dodat, že tento kmen jich ročně sní zhruba 100 – 200 krát více, než běžný občan České republiky.

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2
Tisk
Nezařazené

DNES ŽIVĚ: Tragická nehoda se stala osudovou v jejich životech,…

Život nám uštědřit hodně nepříjemné zprávy, na které mnohdy nejsme vůbec připraveni. Je to velmi náročné občas zjistit, že ne…
Nezařazené

Zhubnout 1kg každých 48 hodin: Tento lahodný citronový elixír bojuje…

Léto se blíží, a proto se mnoho lidí snaží dostat se znovu do formy, aby se za sebe a své…
Nezařazené

Zhubnout až 23 kg za 54 dní: Tento citronový elixír…

Léto klepe na dveře, a proto se mnoho lidí snaží dostat opět do formy. Posilovny jsou plné, parky jsou plné…
Nezařazené

Soused začal na zahradě kopat jámu a do ní dávat…

Čerstvá zelenina je základem každého dobrého a zdravého jídla. Chcete-li žít zdravě, je nutné zařadit do svého jídelníčku více zeleniny,…
Nezařazené

Zbavte se 98,9% pesticidů a chemie z ovoce a zeleniny…

Léto je za dveřmi a jaro je tu stále s námi. Tato období přímo svádí k tomu, abychom baštili více zeleniny a…
Nezařazené

Zde je důvod, proč byste měli začít sázet hřebíček do…

Jistě jste si už všimli, že kolem nás poletuje čím dál více hmyzu, který umí být mnohdy velmi otravný. Bude…