Milujete meruňky a vyhazujete jejich pecky? Může to být velká chyba. Jsou mnohem prospěšnější, než si myslíte. Mluví se o nich jako o pomocníkovi při prevenci, ale také při léčbě rakoviny. Jak je využít?

Meruňky jsou velmi populárním tuzemským ovocem, které je v sezoně snadno k dostání a má také četné možnosti využití. Většina lidí při jejich konzumaci udělá to, že sní plod a pecku vyhodí. Ta však může být dále využitelná. A to jako unikátní lék na rakovinu. Proč to ještě nevíte, proč je to tajeno a jak pecky využít?

Informace stará několik desítek let

Nejde o žádnou novinku, jelikož poprvé se dané informace objevila již v roce 1952. Právě v této době publikoval doktor Ernst Krebst studii spojenou s faktem, že vitamín B17 je velmi prospěšnou látkou pro lidské zdraví. Pojmenoval ji laetrile a dokázal řadu prospěšných účinků. To se však už v té době nehodilo farmaceutickým firmám, které by mohly přijít o zisky. I proto se tento výzkum zametl pod koberec a publikované informace se držely v tajnosti. Dnes opět spatřují světlo světa.

Jeden z nejsilnějších druhů ovoce

Málokdo to ví, ale právě meruňky jsou jedním z nejsilnějších druhů, pokud jde o obsah vitamínu B17. Proč jste o tom do dnešního dne nevěděli? Hlavně kvůli tlaku farmaceutických firem, kterým by se mohly snížit zisky, když by se lidé léčili přírodně a ne pomocí jejich chemických preparátů. Právě B17 je látkou, která má jednu unikátní vlastnost. Dokáže v těle vyhledávat špatné, tedy rakovinotvorné buňky. Stejně tak dokáže prospívat i imunitnímu systému.

Čtěte také: Jak žijí poslanci ve Švédsku? Ti tuzemští by se od nich mohli učit. V čem konkrétně? Třeba v tom, že nemají luxusní auta, nemají ani asistentky a žijí jako běžní lidé. Proč je to v této zemi zvykem?

Výzkumy účinnost meruněk potvrzují

Že jde o potvrzenou zprávu, to jasně dokládají výzkumy. Jeden z nich se zaměřil především na monitorování himalájského kmene Hunza, jehož strava je založena právě na meruňkách. Statisticky se tento kmen zcela vymyká, jelikož výskyt jakéhokoliv rakovinotvorného bujení je zde nulový. vědci si lámaly hlavu proč a později zjistili, že je to právě jejich stravou. A obsahem vitamínu B17, který je ve velké míře obsažený právě v meruňkách. Nutno dodat, že tento kmen jich ročně sní zhruba 100 – 200 krát více, než běžný občan České republiky.

Unikátní koktejl účinných látek

Zajímavé je, v čem je vlastně ona účinnost. Nutno říci, že při konzumaci meruněk se do těla dostává látka, která je označena jako amagdylin. Ta se skládá hned ze tří složek, a to benzaldehyd, glukóza a také kyanid. Poslední jmenovaná látky by sama o sobě byla nebezpečná, ale v této kombinaci lidskému tělu neškodí. Tedy pokud v sobě nemá rakovinu, na kterou dokáže přímo cílit.

Co probíhá v lidském těle po konzumaci meruněk?

Je to velmi zajímavé a samotní vědci nemají zcela podložené vysvětlení. Daný koktejl látek v podstatě putuje lidským tělem. Když narazí na špatnou, tedy rakovinotvornou buňku, tak na ní začne přímo působit. Daná buňka je napadena, spustí se chemická reakce, silné látky se aktivují a buňka je tímto způsobem zničena. Unikátní je, že B17 nijak neútočí na buňky zdravé a dobře fungující. Díky tomu je v podstatě lékem, který nemá vedlejší účinky. Působí jenom tam, kde má.

Proč jsou účinky meruněk a jejich pecek tajeny?

Za vším hledejme peníze. B17 je přírodní látkou, kterou si farmaceutické firmy nemohou patentovat, a tak by na ní nemohly vydělávat. Proto se snaží účinky dehonestovat a informace co nejvíce tajit. Jedině tak lidé budou stále využívat jejich léky. Vy byste však měli být chytří. Ať už jde o prevenci, nebo o skutečnou pomoc v případě výskytu rakoviny, nezapomínejte na meruňky. Ale i na další plodiny, kde je vysoký výskyt vitamínu B17.