Mini domky z kontejnerů mohou sloužit jako moderní bydlení

Dokázali byste si představit bydlet na 25 m2? V dnešní době jsou minimalistická bydlení na vzestupu, šetří peníze i prostor. I proto jsou stále oblíbenější obydlí vytvořená z přepravních kontejnerů, která si kupující mohou nechat sestavit a dovézt až na vybrané místo. Malý prostor přitom neznamená, že se musíte vzdát důležitého vybavení.

Všechno potřebné vybavení

Domy, které vyrábí společnost American MODS International, jsou vytvořené ze zcela nových, nepoužitých kontejnerů. Přestože jsou malé, každý z nich je vybavený ložnicí, sprchou, toaletou, umyvadlem, malým kuchyňským koutem a obývacím pokojem.

Najdete v nich tedy vše, co pro život skutečně potřebujete, jen efektivně a důmyslně rozložené.

Do ceny společnost započítává i základní kuchyňské vybavení a nábytek. Domky mají zabudované vytápění a klimatizaci. Jednotku stačí umístit na rovný asfalt nebo pevnou betonovou desku. Ohlasy kupujících jsou vesměs pozitivní.

Domy jsou relativně levné a lze je umístit téměř kamkoliv, stačí si tedy jen zvyknout na trochu menší prostor. Navíc odolávají povětrnostním podmínkám a jsou zcela vodotěsné.

Sestavit se dá i víc kontejnerů na sebe

Existuje několik variant, jak kontejnerový dům sestavit a koncipovat. Některá obydlí se kupující rozhodnou vytvořit hned z několika kontejnerů umístěných vedle sebe nebo nad sebou, čímž jim vzniknou dvě patra a případně i terasa nebo balkon. Zevnitř byste pak jen těžko poznali, že se nacházíte v kontejneru.

Většina vybavení je na vás. Výjimkou nebývají patrové postele, ale ani francouzská lože. Takové bydlení je vhodné pro osoby, které chtějí přijmout zdrženlivější styl života, ale i pro ty, kteří si chtějí vytvořit útulný zahradní domek, když mají například širší rodinu.

Někdy se do takových domů stěhují i rodičové v seniorském věku, kteří si nechají kontejner umístit v blízkosti jejich dětí, zároveň ale mají své soukromí a vlastní bydlení.