Mít ve 102 letech připravenou desetiletku? Americká doktorka McGarey se toho rozhodně nebojí!

Lékařka Gladys McGarey je inspirací pro miliony jejích obdivovatelů. Není divu, jedná se o obdivuhodnou osobnost. Gladys je spoluzakladatelkou Americké holistické zdravotní asociace, pracuje jako konzultantka v ordinaci, každý den cvičí a žije sama v domě ve Scottsdale v Arizoně. Za normálních okolností by tento popis nebyl až tak zajímavý, jenže této dámě je již 102 let! Svůj nevšední návod, jak se dožít vysokého věku a zůstat fit, sdílí se svými pacienty i na sociálních sítích.

today.com

Narozená v roce 1920

S humorem sobě vlastním Gladys McGarey říká, že už je stará, protože „mladí lidé“ jsou podle ní pouze do 99 let. Její život byl plný výzev a zvratů, sama si prošla mnohými neúspěchy nebo strastmi, proto dokáže radit lidem otevřeně, co dělat. Vystudovala medicínu a pracovala na klinice, v pozdějším věku překonala rakovinu, ztratila dceru a ve svých sedmdesáti letech se rozvedla. Žádná z těchto překážek jí však nezabránila pokračovat ve svém poslání. Lidem pomáhá celý život a je známou průkopnicí holistického přístupu.

today.com

„Neuvíznout v bahně.“

Co je podle Gladys nejdůležitější v životě? Radovat se z každého okamžiku, ale samozřejmě nevěřit, že nepřijdou i těžší chvilky. „V takové chvíli je nutné si chybu uvědomit a neuvíznout lidově řečeno v bahně, naopak se tomu vzepřít a netrávit čas něčím, co za to nestojí,“ říká odhodlaně stará dáma. „Je to těžké, bolí to, ale je to otázka volby,“ dodává rozhodně. Gladys neměla jednoduchý život, ale vždy problémy překonala.

today.com

Učení ze života

Gladys ví, co znamená bolest, prošla si nelehkým rozvodem, poté založila praxi celostní medicíny se svou dcerou. „Musela jsem najít svůj vlastní vnitřní hlas, který mě vedl. Už tu nebyl nikdo, kdo by vedl mě, musela jsem se postavit na nohy a jít,“ vypráví Gladys. „Napsala jsem bývalému manželovi dopis a poděkovala mu za svobodu,“ radí žena, podle níž je důležité hledat známky nebo hlasy z nevědomí a těmi se řídit a usilovat o naplnění a radost, které přinášejí životní energii. Důležité je také nezapomenout na stravu a cvičení, které prodlužují život, sama cvičí ještě ve 102 letech každý den.

 Zdroj: today.com