David Hampl
7 května, 2022
, ,

Někteří lidé to přehánějí nejen se sladkostmi, ale také se smaženými jídly a podobnými potravinami. Pokud nekonzumují ovoce, zeleninu, zdravé tuky a další živiny, snadno se mohou dostat na váhu, kterou si ani neumíte představit. Několik set kilogramoví lidé bohužel nejsou výjimkou. Jen někteří ale dokážou zhubnout a změnit tak celý svůj život. Jednou z nich je i Nikki, která zhubla obrovské množství tuku.

Nikki začala s dietami velmi brzy, ale kilogramy se vracely

V roce 2016 se obézní Nikki rozhodla, že musí skoncovat se svým dosavadním životem a chtěla ho změnit o 180 stupňů. Její váha už byla opravdu alarmující. Přiznala, že už jako malá musela bojovat se svou váhou, první dietu tak držela již v sedmi letech. Bohužel sice dopadla dobře a kilogramy zmizely, následně se ale vrátily a k tomu přibrala i něco navíc. Ve 33 letech už byla závislá na svých rodičích, protože se sama nedokázala zvednout z postele.

V tu chvíli si uvědomila, že takto rozhodně žít nechce. Nebyla si navíc jistá, kolik ji zbývá času, protože zdravotní komplikace s obezitou spojené ji omezovaly na životě ještě více. Musela zhubnout několik desítek kilogramů, aby mohla jít na operaci bypassu. Zhubla ale během tří měsíců tak rapidně, že pak mohla operaci podstoupit. A to ji zachránilo život, protože její vzorce stravování nepatřily mezi nejzdravější.

https://www.goalcast.com/

Odhodlání je důležité, ale mnohem těžší je vydržet

I když měla před sebou ještě dlouhou cestu, rozhodla se obětovat celý svůj dosavadní život, který za mnoho nestál, a šla za svým cílem. Nikki se rozhodla přidat také cvičení a svůj život zasvětila posilovně. Musela také na operaci na odstranění převislé kůže, která ji zůstala viset na břiše i jiných částech chtěla. Dočkala se nakonec, ale přišla životní tragédie, která ji všechno překazila.

Zemřel její přítel Michael, který stejně jako ona začal hubnout, ale měl komplikace po bypassu žaludku. Nikki tak náhle neměla motivaci, neměla ani chuť žít. Téměř ve stejné době dostala pozvánku na rande, a to ji přinutilo ještě více zapracovat na svém cíli. Věděla, že to musí dotáhnout do konce, což se nakonec také podařilo. Dnes je to jiný člověk, který ví, co je to pilná práce na své postavě. Nikomu by nepřála ten pocit, že se nemůže ani hnout a musí být odkázaná na pomoc druhých.

Zdroj: goalcast.com

Sdílejte článek