Mladá žena má poruchy paměti a zapomíná i svého snoubence!

Mladá žena Chloe Barnard (29) trpí velmi vzácným onemocněním mozku. Tato nemoc způsobuje, že trpí záchvaty amnézie a nepamatuje si místa ani lidi ve svém okolí. Kromě toho si ani nepamatuje, kolik je jí let. Někdy se ráno probudí a myslí si, že je 6leté dítě nebo teenager. Náročné to není jen pro její rodinu, ale také pro snoubence, na kterého někdy zapomene.

Poruchy paměti nejsou pro její okolí jednoduché

Podle lékařů je tato nemoc způsobená mrtvicí, kterou žena utrpěla ve věku 19 let. Její vzpomínky se obvykle vrátí do 24 hodin, ale její partner James musí být velmi trpělivý a být vždy po ruce. Tato nemoc trochu připomíná film „50krát a stále poprvé“. Bohužel Chloe se přenáší také do jiných období svého života. To může být někdy obrovský problém.

https://www.newsitamea.gr/

Kdysi si myslela, že ji její snoubenec unesl

Chloe přiznala, že si kdysi myslela, že ji její snoubenec unesl. V tu samou chvíli si totiž myslela, že je jí jen 16 let a tohoto muže zatím neznala. Stejně tak se někdy po záchvatu posadí a ptá se lidí kolem sebe, kdo jsou a kam zmizel její pes. James se během vztahu s Chloe naučil, jak se má v takové situaci zachovat.

Čtěte také: Ovdovělý Vietnamec pracuje celé dny s malým synkem na zádech

Dnes již nepanikaří a přesně ví, jak ji může uklidnit a připomenout jí přítomnost. Pro rodinu je to pravděpodobně ještě horší než pro samotnou Chloe. Většina z nás si jistě nedokáže představit, jaké to musí být pro Chloe i všechny v jejím okolí, když neustále ztrácí paměť. Toto vzácné onemocnění nelze vyléčit a lékaři si nejsou ani jisti, kde je příčina celé nemoci začala.

Záchvaty spouští hlavně stres

James dodal, že záchvaty a epizody amnézie zažívá jeho snoubenka každých pár měsíců. Většinou je spouští stres nebo nedostatek spánku. „Musím se s tím vyrovnat, ale trhá mě to na kusy,“ řekl James. Muži trvá někdy i celý týden, než se dokáže znovu srovnat z epizody své snoubenky. Bohužel se nedá očekávat, že by tato nemoc zmizela. Musí se s tím doopravdy naučit žít.

Zdroj: newsitamea.gr